Vista i XP jak zrobić żeby można udostępniać sobie pliki na

tenat: Vista i XP jak zrobić żeby można udostępniać sobie pliki na wzajem??

Witam, Tak jak w temacie dodam ze mam taka samą grupe roboczą i jest po lanie . !!

http://banita.pl/konf/smbudostwinvista.html :slight_smile:

Ja nie wiem jak to zrobić, na laptopie z Vistą robię tak jak jest napisane i co dalej? co na XP trzeba zrobić żeby komputery się widziały? Proszę o pomoc :smiley:

A gdzie sprawdzasz, czy XP widzi Vistę a właściwie drugi komputer?

Na Viście musisz uruchomić opcję Sieć gdzie zostanie przeskanowana automatycznie dostępna sieć i wyświetli się lub nie drugi komputer ten z XP.

Na tym drugim z XP ja wchodzę na Mój komputer i PPM wywołuje funkcję Eksploruj i po lewej stronie wciskam “Moje miejsce sieciowe” gdzie też mam wyświetloną nazwę komputera z Vistą

Potem mogę grzebać w obu komputerach pod warunkiem, że jest odblokowana funkcja udostępniania w szczególności w Viście.

Poszedłem też o szczebel dalej i zapodaje przez kabel Ethernet (oczywiście scrossowany) Neostradę z Visty do XP.

A teraz ciekawostka przyrodnicza.

Na wolniejszym komputerze z XP mogę eksplorować komputer z Vistą tak jakbym miał to na twardym dysku na XP.

Odwrotnie zaś, czyli na szybszym (dwurdzeniowym) kompie z Vistą, eksploracja XP i drugiego kompa ślimaczy się.