Vista i XP na jednym kompie

(Mm Urbanek) #1

Siemka,

Co do Visty, to najlepszej opinii nie mam, ale dla DX10 chciałbym ją nabyć, a przy okazji zostawić sobie wolną drogę powrotu do XP.

1. Czy dwa systemy na jednym kompie spowalniają go?

2. Bardzo? :stuck_out_tongue:

3. Jest w tym sens :)?

(Sk91) #2

1.Nie ponieważ systemy nie uruchamiasz oby dwa naraz tylko uruchamiasz ten który Ci potrzebny.

1. patrz 1

2. Jest w tym sens, chcę sobie tak zrobić :slight_smile: Chociaż za bardzo nie wiem jak :smiley:

btw. na 7600GS nie uruchomisz gry na DX10. Minimum to 8800GS, optymalnie 8800GT.

(Kabuto1378) #3

póki co DX10 to mit nikt niew idział żeby było lepsze od DX9.

Także sensu za bardzo nie ma.

Najpierw instalujemy XP później Viste oczywiście na osobnych partycjach.

(Mm Urbanek) #4

Ja miałem już tak kiedyś z 98 i XP. Wiem, że trzeba lepszą kartę xP - kupuję 8800 GT. Co do DX10 to niektóre gry, np Assassin's Creed chodzą płynniej na nim, niż na DX 9 :slight_smile:

(Mm Urbanek) #5

Ale czy dwa systemy na jednym kompie naprawde go nie zamulaja.. Bo slyszalem, ze przy dwoch systemach dysk twardy znacznie zwalnia.

(Maxikazio) #6

Co prawda Visty i Xp nie instalowałem na jednym kompie, ale kiedyś XP i 98. Chodziło całkiem nieźle - nie zauważyłem spadku wydajności. Co do kwestii technicznej - instalowałem na dwóch różnych partycjach i najpierw starszy system, potem nowszy (chodzi o to, by zostały wpisy w MBR). Czasami trzeba dokonać wpisu w boot.ini, aby mieć możliwość wyboru z listy

(Sk91) #7

W DX10 bardziej naturalny jest tylko dym (nie widać granic), promienie słoneczne i woda.

Skoro ma Viste, XP i miejsce na dysku to czemu nie?