Vista jako drugi system

Witam, zapewnoe taki temat był poruszany… i za to należy mi się w$%&^%&$%^& :wink: ale ok :wink:

Chciałem zainstakiwać Vistę jako drugi system… i chcę od was kilku wskazówek.

Mam Windowsa XP Professianal SP1 :frowning:

i tą Viste mam instalować tak jak XPeka czy jakoś z instalatora? ;o

aha i czy instalując Viste np na partycji D (a XP mam na C ) to muszę formatować dysk D ?

Sluchaj… na C masz XP na D wrzucasz Viste. Najlepiej instalke Visty uruchom bootowalnie… przy starcie komputera… wybierz dysk D… jeśli on ma już system plików NTFS to nie musisz formatować :slight_smile:

No i nie instaluje Visty na C gdzie masz już XP :slight_smile:

Imo nawet jak zainstaluje vistę na d, to vista będzie pokazywała że jest zainstalowana na dysku C :smiley:

Taki mały błąd wyświetlanej partycji :smiley:

heh dzięki wam wielkie :wink:

Może ktoś jeszcze dołączy się do dyskusji? :lol:

Złączono Posta : 13.02.2007 (Wto) 11:17

aha i jak sprawdzić czy dysk D ma system plików NTFS ?

W czasie instalacji visty będzie napisane gdziestam przy partycjach tam przy wyborze czy formatowac czy nie? ;>

na XP sprawdź prawy przycisk myszy > właściwości > System Plików: tam pisze :slight_smile:

a co do aero , MS zrobił to specjalnie. To taki programistyczny trik- wszystkie app instalują się standardowo na C… a jakby Vista była na D i appsy instalowane były na C to by były errory :slight_smile:

ok mam system plików NTFS :wink: i już chyba wszystkiego sie dowiedziałem na temat instalacji Visty jako 2-giego systemu

dziękuję ;*;*;* jakieś jeszcze uwagi możecie tutaj pisać :]

Powodzenia :wink:

Jeśli zainstaluje spod instniejącego systemu np. XP, to wtedy literki sie zachowaja na swoim miejscu, natomiast to co piszesz, dotyczy instalacji z plyty bootowalnej CD