Vista - język polski

(Morfeusz1nice) #1

Zainstaloałem sobie Vistę lecz jest ona w języku angielskim co można zrobić by zmienić język na polski

(Szczuply_NH) #2

Jaką masz wersję Visty?

(CzajAn) #3

jeżeli to edycja Ultimate - polską nakładkę pobierzesz przez windows update, w przeciwnym razie pożycz od kogoś płytę instalacyjną z polską wersją i zainstaluj ponownie

(Morfeusz1nice) #4

Home premium

(Microsoft Europe) #5

Tu masz link do Polskiego MUi:

http://www.download.windowsupdate.com/m … 1dc549.exe

Powinno działać na Home Premium.

(Mirekgw) #6

http://www.froggie.sk/ pobieramy z tej strony program Vistalizator_1.36 i spolszczenie do Visty instrukcja instalacji spolszczenia przez program Vistalizator Odpalamy Vistalizator

klikamy na : Add language

wskazujemy spolszczenie i dajemy open

Installed languages wybieramy język Polish

klikamy Install

po prawej stronie mamy jeszcze opcje

Change language – zmiana jezyka

Remove language – usuniecie jezyka

sprawdzone jeżeli zrobisz tak jak napisałem spolszczysz każdą Vistę

(Soren) #7

warto wziąć pod uwagę jeszcze fakt łamania licencji. W końcu MS przewidział opcję zmiany języka tylko w ultimate. Oraz pod uwagę należy brać fakt że jeżeli masz wykupioną licencje na HP w wersji angielskiej to nawet instalacja polskiej wersji na twoim kluczu (mimo iż może on pasować) jest łamaniem licencji.

(CzajAn) #8

Ciekawe stwierdzenie. Skoro taka operacja jest nielegalna to czemu M$ pozwala używać takiego systemu??, chyba w jakimś celu opracowali aktywację i WGA ???

(Newton) #9

Pakiety językowe można instalować w zarówno w ultimate jak i w HP:)

Microsft udostępnił tą opcję w obu w/w systemach:)

(Soren) #10

To ciekawe. Nie będę się spierał bo w wersji HP nie szukałem nawet zmiany języka. Ze strony windowshelp.microsoft.com moznawyczytać jednak:

Dodatek Multilingual User Interface Pack (MUI) do systemu Windows Vista.‌ Dodatek MUI do systemu Windows Vista zawiera przetłumaczoną wersję większości interfejsu użytkownika. Dodatki MUI wymagają licencji użytkownika i są dostępne tylko dla systemów Windows Vista Ultimate i Windows Vista Enterprise. Jeśli korzystasz z systemu Windows Vista Ultimate, możesz pobrać dodatki MUI przy użyciu usługi Windows Update. Jeśli korzystasz z systemu Windows Vista Enterprise, skontaktuj się z administratorem systemu w celu uzyskania informacji o instalowaniu dodatkowych języków.

oraz

Dodatek Language Interface Pack (LIP) do systemu Windows Vista.‌ Dodatki LIP do systemu Windows Vista zawierają przetłumaczoną wersję najczęściej używanych obszarów interfejsu użytkownika. Dodatki LIP można pobierać bezpłatnie i większość z nich można zainstalować i używać w dowolnej edycji systemu Windows Vista. Ponieważ niecały interfejs użytkownika jest przetłumaczony, dodatki LIP wymagają przynajmniej jednego języka nadrzędnego. Części interfejsu użytkownika, które nie zostały przetłumaczone na język dodatku LIP, są wyświetlane w języku nadrzędnym. Po pobraniu dodatku LIP zostaną wyświetlone wymagania dotyczące języka nadrzędnego. Dodatek języka nadrzędnego musi zostać zainstalowany przed dodatkiem LIP. Aby uzyskać więcej informacji, w tym listę języków dostępnych do pobrania, przejdź do strony programu Microsoft Local Language (strona może zostać wyświetlona w języku angielskim).

Czyli co wychodzi na to że w HP można instalować języki na bazie LIP