Vista - konto administratora

Witam.

Jak mam wejść w konto administratora pod Vistą w laptopie toshiba Satellite? W Xp normalnie wybierało się “Tryb awaryjny” i wybierało konto “Administrator”. Tutaj wybieram tryb awaryjny i ukazuje się okno logowania z wpisanym loginem konta użytkownika. Niestety wpisanie “Administrator” i potwierdzenie nie pomaga i nie mogę się zalogować. System się trochę skopał i nie mogę wejść nawet w zwykłe konto użytkownika :?

hmm tego to ja nie wiem bo nie mam visty osobiscie,ale sprubuj przed zalogowaniem sie na swoje konto 2 krotnie nacisnac lewy Ctrl,Alt oraz Delete,wtedy sie powinienes sie zalogowac na ukryte konto administratora (przynajmniej tak jest w xp)

Aby to zrobić należy otworzyć w trybie administratora wiersz poleceń. Przypominam: start -> uruchom -> wpisujemy CMD -> naciskamy ctrl+shift+enter

Po otwarciu konsoli wpisujemy net user administrator /active:yes i akceptujemy enterem.

Możemy zamknąć wiersz poleceń i przełączyć użytkownika. Obok naszej ikonki logowania bedzie widoczna ikona administratora

Aby wyłączyć konto admina należy wpisać: net user administrator /active:no

Jak napisałem w pierwszym poście :

Nawet w awaryjnym.

konto administratora domyślnie w Viście jest wyłączone. krzysztof7272 pokazał Ci jak je aktywować. Jeśli tego nie zrobiłeś musisz zalogować się na konto które podałeś w czasie instalacji - te pierwsze, z prawami administracyjnymi

Ściągnij sobie Sunrise Vista Konfigurator i w opcjach programu zaznacz Umożliwiaj dostęp do konta Administrator…

QQRyQ ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

ok. zrobilem tak: start -> uruchom - > CMD - > enter. potem wpisuje: net user administrator /active:yes. Wyskakuje mi następujący komunikat: system error 5 has occurred. acces in denied.

i co to znacczy? dla uściślenia dodam, że wczoraj kupiłem komputer z Vistą Home Premium, nie mogę zainstalować żadnego programu, bo prosi mnie o podanie hasła aministratora, którego ani nie znam, ani nie wiem, gdzie mam je wpisać.

pomożecie?

Polecenie net user administrator /active:yes musi być wykonane na prawach admina. Zazwyczaj uruchamia się wiersz poleceń poprzez PPM na wiersz poleceń i wybranie z menu kontekstowego Uruchom jako.

Inna metoda: w menu start masz szukajkę, wpisujesz cmd i jednocześnie naciskasz klawisze CTRL + SHIFT + ENTER. Pojawi się monit UAC, zatwierdzasz i to wszystko. Masz już dostępny wiersz poleceń w trybie Administratora.

Ewentualnie użyj programu Sunrise.