Vista - kosmicznie długie uruchamianie

Witam, mam duży problem z Windowsem Vistą. Otóż system uruchamia się bardzo długo, wszystko idzie normalnie aż do czasu, gdy na niebieskim tle jest napis “czekaj…” - no i czekam, jakieś 2-3 minuty. Później jest git. Problem zaczął się, gdy chciałem przetestować opcję rozpoznawania twarzy w moim lapku - faktycznie, działa. Nie spodobała mi się jednak na tyle, żeby z niej korzystać więc ją wyłączyłem. I od tego momentu system uruchamia się mniej więcej tak długo jak przy rozpoznawaniu twarzy, ale rozpoznawania oczywiście nie ma. Mam Toshibę L300 1A7b, Pzdr

sprawdź czy podczas startu nie uruchamia się program Toshiba Face Recognition

w usługach tez zobaczyłbym czy nie ma jakiejś o podobnej nazwie i ją wyłączył, przestawił na uruchamianie ręczne

Przywracanie systemu - może coś da…spróbuj

narazie zastosuj radę devila 33, prawdopodobnie po instalacji pozostały ustawienia startu, mimo wyłączenia samej funkcji. systemu na razie nie ma co przywracać bo znów będzie ustawiona funkcja programu a problem sie nie rozwiąże

Próbowałem już wyłączać uruchamianie Face Recognition przy starcie, wywalałem z autostartu itd., ale to nic nie dało. Być może problem leży gdzie indziej.

PS. Może ktoś się orientuje, jak jest z gwarancją na lapka przy zmianie systemu. Vista mnie straszliwie denerwuje, to zdecydowanie najgorszy system z jakim miałem do czynienia i chętnie bym powrócił do XP. Słyszałem że są problemy z instalacją ale do obejścia, nie wiem tylko czy nie stracę gwarancji na sprzęt…

pproblemy są z instalacją bo należy z dpłyta instalacyjną XP zintegrować sterowniki SATA i później do wszystkich podzespołów nie zawsze można znaleść sterowniki