Vista - kosmicznie długie uruchamianie

(Lt Koszal) #1

Witam, mam duży problem z Windowsem Vistą. Otóż system uruchamia się bardzo długo, wszystko idzie normalnie aż do czasu, gdy na niebieskim tle jest napis "czekaj..." - no i czekam, jakieś 2-3 minuty. Później jest git. Problem zaczął się, gdy chciałem przetestować opcję rozpoznawania twarzy w moim lapku - faktycznie, działa. Nie spodobała mi się jednak na tyle, żeby z niej korzystać więc ją wyłączyłem. I od tego momentu system uruchamia się mniej więcej tak długo jak przy rozpoznawaniu twarzy, ale rozpoznawania oczywiście nie ma. Mam Toshibę L300 1A7b, Pzdr

(niezDarek) #2

sprawdź czy podczas startu nie uruchamia się program Toshiba Face Recognition

w usługach tez zobaczyłbym czy nie ma jakiejś o podobnej nazwie i ją wyłączył, przestawił na uruchamianie ręczne

(Wipi) #3

Przywracanie systemu - może coś da.....spróbuj

(Bedlam) #4

narazie zastosuj radę devila 33, prawdopodobnie po instalacji pozostały ustawienia startu, mimo wyłączenia samej funkcji. systemu na razie nie ma co przywracać bo znów będzie ustawiona funkcja programu a problem sie nie rozwiąże

(Lt Koszal) #5

Próbowałem już wyłączać uruchamianie Face Recognition przy starcie, wywalałem z autostartu itd., ale to nic nie dało. Być może problem leży gdzie indziej.

PS. Może ktoś się orientuje, jak jest z gwarancją na lapka przy zmianie systemu. Vista mnie straszliwie denerwuje, to zdecydowanie najgorszy system z jakim miałem do czynienia i chętnie bym powrócił do XP. Słyszałem że są problemy z instalacją ale do obejścia, nie wiem tylko czy nie stracę gwarancji na sprzęt...

(niezDarek) #6

pproblemy są z instalacją bo należy z dpłyta instalacyjną XP zintegrować sterowniki SATA i później do wszystkich podzespołów nie zawsze można znaleść sterowniki