[VISTA] KSOD przy Gt7300, na zintegrowanej wszystko ok

Witam,

      Mam problem prawdopodobnie z kartą graficzną, mianowicie: Mam komputer stacjonarny z zewnętrzną kartą graficzną Gigabyte gv-nx73t256p-rh czyli NVIDIA GeForce 7300 GT oraz jakaś zintegrowana grafika w płycie głównej. System operacyjny to świeżo postawiony Windows Vista (recovery). Problem polega na tym, że na NVIDII dostałem już dwa razy " Ekran śmierci" (wskaźnik na czarnym ekranie tuż przed logowaniem +bluescreen  0x0000116   ). Zmiana sterowników pomogła tylko na chwilę, gdyż znowu problem się pojawia. Dodam, że za każdym razem próbowałem odpiąć zewnętrzną grafikę i na zintegrowanej wszystko działało. 

    Moje pytanie to : Czy wina leży w zewnętrznej karcie graficznej i/lub jej sterownikach, czy może sprawa dotyczy systemu ? Jeśli to karta graficzna to jak to sprawdzić? Jeśli to system, jak temu zaradzić  ? Obecnie używam zintegrowanej grafiki i nie ma żadnego problemu.

 

Pozdrawiam

W sieci znajduję informacje, że błąd dotyczy sterownika nVIDIA ( NV1DDMKM.SYS ).

 

Do tej karty ster to max serii 9…  np: 93.71    i trzeba z nowszymi eksperymentować np: 175.16 inne.

 

Lub karta uszkodzona - sprawdź ją na innym kompie.