Vista - kursor na czarnym ekranie podczas rozruchu

Witam

 

Znajomej padł hp dv6 z Vistą. (Chyba Vista bo laptopa dostałem w stanie - Błąd odczytu dysku). Vista była zainstalowana od nowości.

 

Zaczęło się od błąd odczytu dysku zaraz po starcie kompa. Szybkie testy pokazywały, że dysk padnięty. Już myślałem, że dysk do wywalenia. Trochę walki z różnymi livecd i doszedłem do stanu, że widziałem wszystkie partycje na dysku z wyjątkiem c: na której był system. Znowu trochę walki - chkdsk, mbr fix i tym podobne i zacząłem widzieć dysk c:.Dysk był ale system zniknął. Znowu trochę walki, przywróciłem mbr i nawet system wrócił.

 

Teraz uruchamia się system, jest na dole pasek ładującego się windowsa, czarny ekran i kursor. Przywracania systemu z płytką instalacyjnąnie mogę zrobić bo nei ma punktu przywracania. Automatyczna naprawa nic nie dała.

 

Czytałem, że może to być jakaś aktualizacja lub zainstalowany Avast. Jednak w żaden sposób nie mogę uruchomić windowsa. Na dysku jest partycja recovery ale również nie mogę w żaden sposób z niej skorzystać.

 

Ewentualnie czy możńa np. uruchomić kompa z livecd (xubuntu lub coś podobnego) i spróbować naprawić rejestr, wyedytować autostart itp.  bez uruchamiania windowsa?

 

Co można jeszcze zrobić, żeby bujnąć ten system (chociaż na chwilę)?

Tu masz 4 metody do sprawdzenia: https://www.raymond.cc/blog/how-to-edit-windows-registry-key-values-without-booting-in-windows/