Vista L 99 99 99 99... problem

Witam

Zaraz po załadowaniu się biosa w chwili gdy vista powinna się uruchamiać wyskakuje mi błąd L 99 99 99 99 99 99… i tych 99 tak do połowy ekranu i nie da się nic zrobić tylko zrestartować ale to nic nie pomaga. Systemu nie można uruchomić nawet w trybie awaryjnym a gdy chce zainstalować xp z płyty po załadowaniu sterowników wyskakuje błąd i tak za każdym razem.Aha mam laptopa acer aspire 5735z

Czy ktoś miał też taki problem bądź wie jak mu zaradzić?

http://joshhighland.com/blog/2006/02/23 … -99-99-99/

Na nasze to będzie wejdź do biosu i wybierz opcjie Zapisz i Wyjdź.

Hej,

Szperając po forach internetowych natrafiłem na informację, że powyższy błąd spowodowany jest uszkodzeniem MBR na dysku twardym. Jednorazowym obejściem problemu jest wejście do BIOS’u i wybór polecenia Save And Exit - wg informacji komputer rusza jeden raz, ale po restarcie błąd się pojawia ponownie. Bardziej optymalnym i trwałym rozwiązaniem jest naprawa MBR poprzez konsolę odzyskiwania. Do tego potrzebna jest jednak płytka instalacyjna z Vistą bądź - jeśli się nie mylę - też płytka z obrazem wykonana przez oprogramowanie Acer’a. Problemy z uruchomieniem Visty – naprawa sektorów MBR i boot sectora.

Zapewne chodzi o sterowniki do kontrolera dysku - domyślnie Windows XP nie obsługuje kontrolerów SATA - konieczne jest więc ich zintegrowanie z płytką instalacyjną.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zapewne chodzi o sterowniki do kontrolera dysku - domyślnie Windows XP nie obsługuje kontrolerów SATA - konieczne jest więc ich zintegrowanie z płytką instalacyjną.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ludovic , post nic nie wnoszący do tematu jako OT wylatuje.

już wszystko jest ok

dzięki za pomoc :smiley:

Hej,

No to super. :slight_smile: I nie ma sprawy. A tak z ciekawości - przywrócenie MBR’a pomogło??

Pozdrawiam,

Dimatheus

tak ale zrobił mi to i tak znajomy bo ja nie miałem płytki