[Vista] Laptop szumi po starcie

Witajcie mam takie pytanie czy u Was tez się tak dzieje . Posiadam lapka HP dv 6960ew , po reinstalce visty jest wszystko ok ( po czystej instalce nie recovery) . Komp się włącza i wyłącza nic nie słychać . Zaczynam więc pobierać aktualizację i nagle po pierwszych aktualkach laptop zaczyna mi szumieć przez około 2 do 5 minut od startu pulpitu tez tak macie ?

Opisz szum.

Czy to odgłosy pracy dysku twardego, czy może ‘bzyczenie’ ?

Zauważyłeś jak zachowuje się komputer przy zmianie planu zasilania?

Instalowałeś Flash Player-a (dla przeglądarki internetowej) lub Javę RE ?

Szum jest taki jakby od wentylatorka tak jakby procek złapał temperaturkę i się załączył aby go schłodzić . Dysk pracuje cichutko . Mam zainstalowane te dodatki ale tak się działo po instalacji pierwszego pakietu aktualizacji stąd moje domniemania że to wina tych aktualek ??

Hmmm.

Ja zauważyłem na wielu laptopach, że po zainstalowaniu Flash Playera lub Javy RE pojawia się bardzo specyficzne i irytujące ‘bzyczenie/syczenie’ pochodzące z niewiadomego źródła - odgłos kojarzący się z ‘piszczącymi’ kondensatorami. W Windows XP znikało to po ustawieniu planu zasilania na inny niż “Zawsze włączony” (nawet jeśli wybierałem identyczne ustawienia planu nazywając go inaczej - dziwna rzecz :slight_smile: ). Co ciekawe - na czystym systemie bez Flasha i Javy problem nigdy się nie pojawiał, a sprawdzałem to na kilku różnych laptopach (totalnie identyczne zachowanie; marki Dell, HP i Maxdata). Pod Vistą sytuacja jest identyczna i wzmaga się pod specyficznymi planami zasilania, nie potrafię jednak wyeliminować tego żadną sztuczką (wyłączenie odpowiednich opcji w CPU-Z - jak sugerują użytkownicy niektórych laptopów, borykający się z gorszą odmianą tego problemu - w tym przypadku nie daje efektów).

U Ciebie rzecz wygląda inaczej - piszesz, że źródłem hałasu jest wentylator.

Ja obstawiałbym tutaj chyba mocniejsze wykorzystanie procesora - sprawdź to może jakimś programem monitorującym stan systemu …

Wyższe obciążenie procesora = większa jego temperatura = większe obroty wentylatora = hałas.

Podążałbym tym tropem.

Mój brat kupił HP 6735s, w którym hałas był bardzo ciężki do zniesienia (pracował jak stara ‘farelka’, tak zresztą nazwałem jego nowy nabytek).

Hałas zmniejszył się bardzo wyraźnie po zainstalowaniu systemu od zera z oryginalnego nośnika (użycie partycji Recovery nic nie zmieniało, bo to śmieciowate aplikacje wrzucone na nią przez producenta komputera były przyczyną problemów).

Moja odpowiedź nie jest dla Ciebie specjalnie przydatną sugestią (nic nie rozwiązuje), ale spróbuj monitorować obciążenie komputera - może powiążesz to z czymś nietypowym.

Hmmmm… no to trzeba będzie zacząć od początku instalkę robić i zobaczyć po kolei co może być przyczyną czy te wadliwe poprawki czy może tak jak mówisz ten flash lub java . Dziękuję za pomoc :slight_smile:

bubutm , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Znalazłem przyczynę . Przeinstalowałem Vistę od nowa . Otóż chodziło o sterownik do karty graficznej Nvidia pobierany przez Windows Update. Odinstalowałem go i jest ok , nie szumi . Teraz mam problem skąd pobrać odpowiedni ster . Pobrałem ze strony HP i z Nvidi i nie chcą się zainstalować ponieważ Vista się pluje że są niezgodne . Może ktoś podpowie coś ?