Vista+Livebox=Brak internetu

Witam. Otóż mój problem polega na tym, że nie mam internetu, ale moze po kolei. Liveboxa mam podłączonego do komputera przez USB, po podłączeniu wykrywa mi urządzenie instaluje je pomyślnie, sterowniki do liveboxa również instalują się poprawnie. Na pasku zadań te monitorki również migają tak jak by było połączenie z internetem, jednak internet nie działa… Dodam że w domu mam podłączone jeszcze 3 inne komputery na których internet działa poprawnie. Sprawdzałem na kilku przeglądarkach, jednak nic to nie dało, zapora od programu antywirusowego wyłączona, zapora systemu również już była wyłączana, gdyż myślałem ze to może ona blokuje, po najechaniu kursorem na te monitorki na pasku zadań pisze “weryfikacja sieci” i tak cały czas. W centrum sieci i udostępniania na tej mapce połączenie jest tylko od QLA-PC do Siec natomiast dalej na tej kresce jest “X” i połączenia do internetu Brak. Sterowniki od liveboxa już reinstalowałem. Chciałem połączyć komputer kablem Ethernet jednak nie mogę go znaleźć. Proszę was o pomoc ponieważ już mi zabrakło pomysłów co może być nie tak. Dodam że wcześniej internet działał normalnie.

pobierz najnowsze sterowniki :

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs … /neo_pobr/

podaj nazwe antywirusa/firewalla (być może blokuje)

podaj nazwe karty sieciowej

często jest tak, że pierwsze połączenie z internetem musi być przez kabel ethernet, tak więc odepnij z innego kabel na chwilke, i wepnij do tego, zaczekaj aż komputer zapyta się jak zakwalfikować tą sieć (domowa lub publiczna) oczywiście wybierz domowa, ale wpierw sciagnij nowe stery ktore podalem

Akurat w Liveboxie proponują, żeby za pierwszym razem połączyć się przez Wi-Fi… Raczej kiepska opcja. Można jednak wybrać USB WiFi czy Ethernet.

Za szybko wysnułem wnioski.

Jeżeli trzy komputery mają dostęp do neta, to jak wygląda utworzona sieć domowa, sprzęt i oprogramowanie.

ale to nie wygląda jak problem ze strony liveboxa, a wygląda na problem ze strony laptopa, mianowicie po podłączeniu powinien sie zapytać jak ma traktować tą sieć (publiczna lub domowa) u mnie jest tak czasem, że jak sie łącze do nowego routera to muszę przez kabel pierwsze połączenie żeby się zapytał własnie o identyfikacje sieci, bo jak nie to cały czas mam wykrzyknik przy połączeniu “ograniczone lub całkowity brak” co skutkuje brakiem internetu

Konfiguracja połączenia sieciowego. Zacznij od ustawienia “Uzyskaj adres IP automatycznie”, jeżeli nie zadziała, trzeba wpisać adres IP oraz DNS ręcznie.