Vista malo RAM: XP x86 czy x64 czy wystarczy...?

Witam!

Posiadam komputer z 4GB RAM-u, Viste Utimate x64 (Box), która zżera 1GB RAM-u, kiedy otworze wszystkie aplikacje potrzebne do mojej pracy to brakuje mi pamięci RAM.

I tu jest moje pytanko kiedy bym przeszedł na XP x86 to wiem ze będzie widział z 4GB tylko 3,25GB RAM-u, ale XP jest bardziej wydajny, więc czy nie będzie mu brakowało pamięci?

(Nigdy tego systemu nie miałem)

Albo zainstalowałbym XP x64, czytałem na wielu forach o tym, że ma problemy z sterownikami i aplikacjami, lecz niektórzy mówią inaczej. Ten system obsłuży 4GB RAM i wiem że tu mi go nie zabraknie. Ale jeśli nie ma spolszczenie to pozostaje mi tylko XP x86.

MOŻE BYŁY PODOBNE WĄTKI ALE ŻADEN NIE ODPOWIEDZIAŁ DOKŁADNIE NA MOJE PYTANIE!

Pozdrawiam!

Dla visty 4gb ramu wcale nie jest mało, bo sam mam i używam mojego kompa do grania. Kiedyś miałem 2gb i vista szybko działała. Może proc, albo grafe masz słabą?. A jakie masz inne podzespoły, bo ja został bym przy viście x64 :slight_smile:

Sam powiedziałeś “do grania”. Do pracy =/= do grania.

“Dla visty 4gb ramu wcale nie jest mało” - owszem, jeśli ktoś lubi podziwiać Vistę jako taką. Ale są tacy którzy pracują i uruchamiają dodatkowe aplikacje wymagające dużej ilości RAMu, np. programy graficzne.

tomonek ja mam XP x64 przy 4GB RAM. System śmiga jak burza, a najczęściej mam odpalonego Photoshopa, CorelDRAW, Corel PHOTO-PAINT. Ze sterownikami nie miałem żadnego problemu nawet zaraz gdy kupiłem komputer, a ma on blisko rok. Fakt że XP x64 jest po angieslku i nie ma do niego spolszczenia, ale dzisiaj kto nie zna angielskiego ten ginie.

WODZU ok biorę XP x64 ENG ale możesz mi podać stronki z SP 3, czy będą komplikacje z skanerem Canon 4400F i drukarką Canon ip4300??

ENG to nie problem lecz kiedy bawiłem się z dzieliłem partycji to po polsku robiłem kilka prób by się udało.

Nie ma dodatku sp3 dla xp x64.

Co do kwestii skanera i drukarki wypada przeszukać sieć/stronę producenta pod kątem sterowników.

Jeśli takowe istnieją to problemów być nie powinno.

A istnieje jakikolwiek SP?

Tak…service pack 2:)