Vista na HP Pavilion dv6000

(Marcin Hocholowski) #1

Witam!

Tak jak napisałem w tytule postu mam laptopa marki HP, jest to model Pavilion dv6000. Miałem w nim od czasu kupna zainstalowany system Windows Vista. Niestety działa on bardzo wolno i nawet przy oglądaniu filmów przerywa, ogólnie wszystko działa bardzo wolno. Mam w laptopie procesor AMD Turion 64 Mobile Technology MK-36 2 GHz, 1024 RAM i kartę graficzną GeForce Go 6150. Waham się teraz między zmianą systemu na XP, a dokupieniem pamieci RAM. Radziłem się kilku osób i część z nich uważa, że spowolnienia są wynikiem zbyt małej ilości RAM i wystarczy dokupić kość, natomiast inni mówią,ze najlepiej będzie zmienić system. Co o tym uważacie?

(rgabrysiak) #2

Twoim problemem jest nie tylko mała ilość pamięci ram ale także dość słaba karta graficzna, w połączeniu z Vistą jak widzisz nie wygląda najlepiej.

Na twoim miejscu spróbowałbym jednak dokupić dodatkową kość ramu.

Nie napisaleś także czy sam instalowałeś system czy też korzystasz z systemu wgranego przez producenta (z masą zbędnego oprogramowania) - jeśli to drugie być może warto pozbyć nieco "śmieci" zamulających całość.

Co do powrotu do XP wg. mnie szkoda czasu dla tego przestarzałego systemu.

(Marcin Hocholowski) #3

Korzystam z oprogramowania wgranego przez producenta. W jaki sposób mogę pozbyć się tych tzw. "śmieci"? co do XP to nie chcialbym do niego wracać, ponieważ podobno wtedy nie działałby mi pilot, oraz przyciski multimedialne.

(rgabrysiak) #4

Mając na myśli śmieci chodzi mi o oprogramowanie wgrane domyślnie przez producenta a które możesz odinstalować jeśli z niego nie korzystasz. O tym które jest potrzebne/ niepotrzebne zdecyduj sam.

Alternatywnie możesz wgrać system na czysto jeśli masz pod ręką płytkę z systemem Vista a następnie doinstalowanie niezbędnych sterowników i programów.

(Marcin Hocholowski) #5

Tyle, że nie mam płyty z Windowsem Vista tylko mam partycję Recovery.

(kraszer85) #6

Instalacja XP na tym laptopie to koszmar, wiem bo sam testowałem. Wymiana RAMu na 2GB pomogła, lapek jak by zyskał drugą młodość.

(Kaka') #7

marhoc44 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

(Kraszer) #8

Witam,

Polecam Tobie zakupienie 2GB ramu i gwarantuje, że od razu odczujesz wzrost wydajności systemu. Miałem ten sam problem ze swoim lapkiem HP i Vistą.

Zabacz na te pamięci: http://allegro.pl/item739163061_corsair_so_dimm_2_x_1024_mb_ddr2_667_mhz_cl5.html