Vista na HP Pavilion dv6000

Witam!

Tak jak napisałem w tytule postu mam laptopa marki HP, jest to model Pavilion dv6000. Miałem w nim od czasu kupna zainstalowany system Windows Vista. Niestety działa on bardzo wolno i nawet przy oglądaniu filmów przerywa, ogólnie wszystko działa bardzo wolno. Mam w laptopie procesor AMD Turion 64 Mobile Technology MK-36 2 GHz, 1024 RAM i kartę graficzną GeForce Go 6150. Waham się teraz między zmianą systemu na XP, a dokupieniem pamieci RAM. Radziłem się kilku osób i część z nich uważa, że spowolnienia są wynikiem zbyt małej ilości RAM i wystarczy dokupić kość, natomiast inni mówią,ze najlepiej będzie zmienić system. Co o tym uważacie?

Twoim problemem jest nie tylko mała ilość pamięci ram ale także dość słaba karta graficzna, w połączeniu z Vistą jak widzisz nie wygląda najlepiej.

Na twoim miejscu spróbowałbym jednak dokupić dodatkową kość ramu.

Nie napisaleś także czy sam instalowałeś system czy też korzystasz z systemu wgranego przez producenta (z masą zbędnego oprogramowania) - jeśli to drugie być może warto pozbyć nieco “śmieci” zamulających całość.

Co do powrotu do XP wg. mnie szkoda czasu dla tego przestarzałego systemu.

Korzystam z oprogramowania wgranego przez producenta. W jaki sposób mogę pozbyć się tych tzw. “śmieci”? co do XP to nie chcialbym do niego wracać, ponieważ podobno wtedy nie działałby mi pilot, oraz przyciski multimedialne.

Mając na myśli śmieci chodzi mi o oprogramowanie wgrane domyślnie przez producenta a które możesz odinstalować jeśli z niego nie korzystasz. O tym które jest potrzebne/ niepotrzebne zdecyduj sam.

Alternatywnie możesz wgrać system na czysto jeśli masz pod ręką płytkę z systemem Vista a następnie doinstalowanie niezbędnych sterowników i programów.

Tyle, że nie mam płyty z Windowsem Vista tylko mam partycję Recovery.

Instalacja XP na tym laptopie to koszmar, wiem bo sam testowałem. Wymiana RAMu na 2GB pomogła, lapek jak by zyskał drugą młodość.

marhoc44 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Witam,

Polecam Tobie zakupienie 2GB ramu i gwarantuje, że od razu odczujesz wzrost wydajności systemu. Miałem ten sam problem ze swoim lapkiem HP i Vistą.

Zabacz na te pamięci: http://allegro.pl/item739163061_corsair_so_dimm_2_x_1024_mb_ddr2_667_mhz_cl5.html