Vista na laptopie - pierwszy kontakt - masa drobnych spraw

Cześc. Jestem poczatkujacym uzytkownikiem. Od kilku dni mecze sie z paroma “drobnostkami” na laptopie FujitsuSiemens. Sam komputer jest ok, ale chodzi o system. Jest to Windows Vista Basic. Nie potrafie wylaczyc kilku rzeczy, ktore mi przeszkadzaja Prosze o pomoc.

Po kazdym uruchomieniu systemu wyskakuje mi takie okienko

http://xs229.xs.to/xs229/08300/fujitsukomunikat776.jpg

mozna je tylko zamknac, nie wiem jak je wylaczyc, a chce sie go pozbyc.

Tray…

http://xs229.xs.to/xs229/08300/tray416.jpg

Wiem tylko jak pozbyc sie ikony Bezpieczne usuwanie sprzetu - trzeba dodac Hidebus do autostartu. Chce sie pozbyc stad ikony ATI oraz Menedżer Realtek HD Audio. Jak to zrobic?

Nastepny problem jest taki - czasami dzieje sie tak, ze nie moge zrobic literki c’, tak jak w tej chwili, poniewaz po nacisnieciu klawisza prawy ALT (tu jest oznaczony Alt Gr) wyskakuje takie okienko

http://xs229.xs.to/xs229/08300/aticontrol748.jpg

Musze wtedy uruchamiac ponownie komputer, zeby zrobic c’

Jak wylaczyc Windows Defender?

Czy mozna troche zmniejszyc ikony (powiedzmy do rozmiaru tych z XP)? bo w tej chwili wygladaja tak

http://xs229.xs.to/xs229/08300/ikony280.jpg

Mam też taką sytuację, że system robi za mnie to czego nie chcę, tzn. np. kiedy najeżdżam na zakładkę, to on automatycznie do niej przechodzi, albo po najechaniu na opcję system ją wybiera bez kliknięcia albo cos zaznacza itd. itd. Krew mnie zalewa z tego powodu, jak sie tego “udogodnienia” pozbyc?

Jest tego znacznie wiecej, dopisze w watku jak mi sie reszta rzeczy przypomni. Są to niby takie drobnostki, ale jednak bardzo dla mnie uciążliwe. Przepraszam, że wszystko w jednym temacie, ale nie chce zakladac 10 czy wiecej watkow do tego.

Ikony zmieszasz naciskając PCTRL i ruszasz kółkiem w myszce.

Co do tego komunikatu to start > uruchom > msconfig > uruchamianie i wyłącz to. Defendera też tam wyłączasz.

Co do ć to klikasz w tym oknie advanced i potem na górze masz ustawienia to zmieniasz klawisz funkcji odpowiedzialny za alt+c i dodatkowo wyłączasz ten skrót.

Co do ikonki realteka to klikasz w nią i na dole masz taką ikonke " i " odznaczasz tam “wyświetl ikonkę…”

LCTRL też zmniejsza ikony :slight_smile:

Komunikat zniknął, dzięki! Co do zmniejszania ikon to niestety nie moge tego zrobic w ten sposob, poniewaz na tej laptopowej klawiaturze nie ma prawego ctrl-a i jest touchpad, brak kółka myszy. Czy jest inny sposób?

Kolejna sprawa to zniknięcie zakladek z paska zakladek z Firefoksie, zakladki sa dodane, jednak ich nie widac. Jak je przywrocic?

pasekffox222.jpg

W dniu 27.07.2008 , o godzinie 14:30 został dopisany post przez anna58

Wyłączenie tego komunikatu Fujitsu z msconfig spowodowalo jednak cos takiego

zablok785.jpg

po kazdym uruchomieniu komputera pojawia sie ten komunikat i ikona w trayu. Czy mozna to wylaczyc, zeby sie nie pojawialo?

Co do FF: klikasz PPM na pasek i odznaczasz Pasek zakładek.

beztytuufu8.th.jpg

No tak, ale ja nie chce wylaczac paska zakladek. Korzystam z zakladek ale mi zniknely z paska, a w mednu zakladki > pasek zakladek je widac. Sa, ale ich nie ma.

zakladki583.jpg

Jak wylacze pasek zakladek i wlacze go ponownie to niestety nic sie nie zmienia :frowning:

W dniu 27.07.2008 , o godzinie 14:52 został dopisany post przez anna58

Już wiem. Trzeba bylo przciagnac na pasek zakladek Elementy paska zakladek z Dostosuj. Jeden problem mniej :slight_smile:

Co do tego komunikatu system windows zablokował niektóre programy startowe to poczytaj:

http://www.vistaforum.pl/read.php?4,2341,2376

http://support.microsoft.com/kb/930367/pl

Może Ci się uda jakoś to wyłączyć.

Narazie sie nie wyswietla ten komunikat o zablokowanych programach mimo ze sa zablokowane, wiec jest dobrze.

Udało mi sie tez usunac wszystkie niechciane ikony z traya i zlikwidowac hotkey alt+c, ktory otwierał ati control panel zamiast dawac literke ć

Ikony zmniejszone innym sposobem, tj. ppm pulpit > widok > ikony klasyczne

Windows Defender tez wylaczony w msconfig / Uruchamianie

Pozostaje kwestia tej niechcianej automatyzacji

A nikt z Was tak nie miał?

Spróbuj wejść w jakiś folder > organizuj > opcje folderów > zaznacz “dwukrotne kliknięcie będzie otwierać element …”.

1-tray:prawy na przycisk start>obszar powiadomień>zaznacz ukryj ikony nie aktywne>dostosuj i wybierz jak trzeba

2-wyłączenie komunikatu Fujitsu-Windows Defender>narzędzia>eksplorator oprogramowania>pokaż wszystkich użytkowników>autostart i usuń niepotrzebne wpisy(te które odznaczałaś w msconfig)

3- samo cofające się strony itp-Panel sterowania>opcje folderów>zaznacz dwukrotne kliknięcie będzie otwierać element ,zobacz też w panel>mysz>opcje wskaźnika czy nie masz czasem zaznaczone Automatycznie przenieś wskaźnik…

Napisz co jeszcze masz nie rozwiązane.

Było tak zaznaczone od początku - dwukrotne kliknięcie…

Łukash, zaraz zastosuje to co napisales.

W dniu 27.07.2008 , o godzinie 18:00 został dopisany post przez anna58

1 - spoko, o to mi chodzilo

2 - tutaj nie ma co usuwac, bo to co wylaczone w msconfig tutaj nie widnieje na liscie programow

3 - jest ustawione na “dwukrotne klikniecie…” a pole “automatycznie przenies wskaznik…” nie jest zaznaczone

sprawa nr 3 jest dla mnie ogromnie uciazliwa, np. gdy przegladam aukcje allegro i przypadkiem najade kursorem na “kup teraz” to przechodzi do zakupu lub gdy najade kursorem na ikone PW na tym forum, to przechodzi do wysylania pryw. wiad. Nie mam pojecia jak sie tego pozbyc. Na WinXP tak nie bylo.

2-spróbuj włączyć z powrotem w msconfig i zobacz czy jest w defenderze(nie zapomnij kliknąć pokaż wszystkich użytkowników),jak jest to usuń.

3-szczerze to bardzo dziwne,spróbuj może przepiąć myszkę do innego portu,lub podepnij inną myszkę(???)

Niestety nie mam myszki na USB pod ręką, a tylko taką można do tego laptopa podłączyć. W laptopie jest touchpad + 2 przyciski. Czyli to nie jest normalna sytuacja z tym co się u mnie dzieje?

W dniu 27.07.2008 , o godzinie 18:28 został dopisany post przez anna58

Niestety nie mam myszki na USB pod ręką, a tylko taką można do tego laptopa podłączyć. W laptopie jest touchpad + 2 przyciski. Czyli to nie jest normalna sytuacja z tym co się u mnie dzieje?

W dniu 27.07.2008 , o godzinie 18:35 został dopisany post przez anna58

Już wiem o co chodzi. Touchpad działa też jak przycisk i jest wyjątkowo czuły :shock: To nie system jednak, to ja to wszystko uruchamiam zostawiając palec na padzie. OK to narazie wiem wszystko, jak mi się coś przypomni to dopiszę. Dzięki!

anna58 , sorki nie doczytałem że masz lapka ,a we właściwościach myszki nie ma zakładki dotyczącej touchpada?może tam masz coś pomieszane.

Nie, tam nie ma żadnej zakładki do touchpada, jest on traktowany jako normalna mysz. Jeszcze mam taką sprawę do zrobienia

viewtopic.php?f=15&t=260141

Może na ten temat coś potrafisz poradzic?

niestety nie za bardzo się znam na tym,spróbuj też na tym forum

Nie radziłbym wyłączać Windows Defender :wink: Po jego wyłączeniu miałem same problemy. Najlepiej po prostu zmienić tryb jego uruchamiania na ręczny. Robimy to tak: wchodzimy w panel sterowania-narzędzia administracyjne-usługi-Windows Defender - właściwości i przestawiasz na tryb uruchamiania “ręczny”. A co do problemów z myszką: radzę wejść w msconfig - usługi i sprawdź czy masz włączone readyboost. Jeśli masz wyłączone - włącz je, ale wiedz że przy ilości większej niż 512 MB RAM spowolni to trochę system. Poza tym laptop nie wychwyci ci myszki, dopóki nie będzie ona podłączona. Co do komunikatu o zablokowanych programach startowych --> nie przejmuj się tym. W tym miejscu co ci podałem (narzędzia administracyjne-usługi) masz wszystko to co się uruchamia wraz z systemem. Nie powiem ci co dokładnie możesz wyłączyć, bo: a) nie wiem jaki masz internet, b) nie wiem czy nie korzystasz z pulpitu zdalnego itp. W razie co pytaj na forum/PW.

Alden , problemy koleżanki są już rozwiązane,a co do readyboost to mam wrażenie że nie wiesz za bardzo co to jest,to nie ma nic wspólnego z myszką

http://pl.wikipedia.org/wiki/ReadyBoost