Vista na Win7

Witam. Nie wiem czy pisze w dobrym dziale najwyżej proszę o przeniesienie.

Mam takie pytanie mianowicie mam orginalną viste home premium kupioną razem z komputerem. I słyszałem że użytkownicy Visty mogą zaktualizować ją za darmo do win7.

Jeżeli to prawda(tak też czytałem na kilku portalach internetowych, oraz od kolegów z reala) to jak to zrobić?

I czy na pewno za darmo? Jak nie to czy jest jakaś zniżka? Czy moje dokumenty,programy,pliki itd znikną czy przejdą na win7?

Była taka możliwość za darmo, do połowy października 2009 roku. Teraz możesz jedynie zamówić płytki z upgrade’m i zapłacić za przesyłkę (chyba tylko za nią). Sama niestety za późno się o tej “promocji” dowiedziałam, ale wolę Vistę.

Upgrade z visty do windows 7 jest płatny.

Zależy jaki, darmowy jest darmowy, a taki w media płatny.

A czyli już nie mogę przejść z visty home premium za darmo na win7? Szkoda;/

Na allegro widziałem upgrade za 216 zł. No cóż dzięki wielkie.

Z założenia jest płatny, owszem przed premierą windows 7 w jakimś okresie czasu można było kupić vistę z możliwością upgradu. Zrobili tak, bo nie chcieli, żeby ludzie wstrzymali się zakupem komputerów, czekając na nowy system. Jeśli są teraz tego typu promocję, to napisz jakieś konkrety, wielu pewnie skorzysta.

jeśli chodzi jeszcze o upgrade to tylko np. z Vista HP do Windows 7 HP, czyli tego samego typu a nie Ultimate.

Tutaj zawsze można jeszcze sięgnąć po opcję Windows Anytime Upgrade, wtedy można “wyemigrować” do wyższej wersji, ale koszta tego zabiegu rosną…

Anytime upgrade w Polsce jest dostępny tylko w sklepach w pudełkach :frowning: Kolejny minus :frowning: