Vista na XP - Fujitsu Siemens pi2540 - kontroler sterownika


(Michal 33217) #1

Witam. Mam następujące pytanie. Chcę w wyżej wymienionym modelu przeinstalowac system z Visty na XP Home Edition.

Sprawą oczywistą jest, że Home Edition jest do przerobienia. Problem z wykrywaniem partycji..

W menadzerze urzadzen w wykazie Kontrolerów IDE ATA/ATAPI mam dwa kontrolery (screen):

http://ifotos.pl/zobacz/mujpg_nsxresr.jpg/ .

Sciagnalem Intel® Matrix Storage Manager gdzie w folderze driver posiadam oczywiscie wszystkie potrzebne pliki, tj (screen):

http://ifotos.pl/zobacz/imsmjpg_nsxreaq.jpg/ .

Podczas przerabiania 'Windowsa' gdy dodaje sterowniki, czyli plik iaAHCI.inf w Opcjach integracji sterownika trybu tekstowego do wyboru jest tylko jeden z tych kontrolerów, mianowicie Intel® ICH8M-E/M SATA AHCI Controller (screen):

http://ifotos.pl/zobacz/1jpg_nsxrwee.jpg/.

Czy jak wybiore tylko ten podczas instalacji znajdzie partycje ? Bede na poczatku probowac wylaczyc AHCI, ale nie wiem czy bedzie taka opcja, badz też ustawić SATA Operation Mode na non-raid Tylko nie wiem czy to też wypali.. dlatego tez chce miec tego przerobionego Windowsa do tego systemu..

I ewentualna mała prośba, ktoś mógłby ewentualnie pomóc jeśli jeszcze chodzi o te kontrolery? Bo różnie to z nimi bywa.. te co mam są z jakiegoś forum internetowego, zagranicznego i niby działały, jak wiadomo różnie to bywa ... A chcę mieć pewność 100% , że podczas instalacji te partycje będą ...

Dzięki .. :slight_smile:


(JNJN) #2

Bios i scren opcji kontrolera sata, jakie masz.


(Michal 33217) #3

http://ifotos.pl/zobacz/mmsimg209_nsxrqxq.jpg/ tylko tyle co posiadam jeśli chodzi o bios. Dostęp miał będę dopiero w czwartek do laptopa… może coś na ten moment da się wywnioskowac ?


(JNJN) #4

Jak będziesz miał go to wrzuć, bo może nic nie będzie trzeba kombinować tylko kontroler sata przestawi się w tryb IDE lub podobnie (nie sata, ahci) wtedy Ci ruszy instalacja z normalnej płyty XP.

Jeśli będzie dostępna tylko opcja sata lub ahci, wtedy przestawisz kontroler w tryb sata, program nlite i paczka sterowników do kontrolerów sata i zrobisz integrację z XP i masz.

http://forum.programosy.pl/integracja-s … 53012.html

I wiele innych.


(Michal 33217) #5

Ok, a co do tego kontrolera, jak wybiorę ten jeden powinno pójść ewentualnie ?

Chcę dziś tą płytke zrobić, dlatego tak zależy na tym.

I co do sterowników i uruchamiania się lapka, jak uda się opcje zmienić w Bios’ie, czy po instalacji świeżego systemu i wróceniu w Bios’ie do poprzednich ustawień wszystko będzie ok? Chodzi o uruchamianie się kompa jak i sama jego wydajnosć… ?

Jak będzie dostęp bedę mówic co i jak …


(JNJN) #6

Po instalacji systemu w biosie nic NIE ruszasz, wszystko sobie ustaw w biosie przed instalacją systemu XP i zapisz go Save.


(Dimatheus) #7

michal_1991 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus