Vista na xp, neostrada

Kupiłem komputer myślałem że wszystko będzie ok jednak nie, został zainstalowany system Vista a jak wkładam płyte z windowsem xp to vista blokuje instalacje poprzez “wersja jest starsza od zainstalowanej” cos takiego… nie potrafie usunac visty i strasznie mnie to wpienia, coś słyszałem ze w biosie trzeba robic ale nie umiem w nim grzebac i nie chce zepsuc nowiutkiego komputera ;(, gdy wkładam płyte to w ogóle jej nie czyta (podczas uruchamiania komputera

Druga rzecz to neostrada, jeśli neostrada by chodziła to może bym został przy Viscie ale to tez nie działa, neostrada nie znajduje komputera (połączenie ethernet, USB), a laptop połączony jest poprzez WiFi (system Vista) i chodzi… nigdzie nie mogę znaleźc sterowników do modemu Sagem Livebox F@st 3202 TP pod ethernet albo usb… Jestem pogrążony w głębokiej rozpaczy bo myślałem że sobie popykam na nowym pc a tu lipaaa… proszę o pomoc…

Wchodizsz w BIOS > advanced BIOS features > first boot device ustaw na CDROM . esc > save & exit setup.

Wkładasz płyte do napędu i pokaże się napis żeby wystartować kompa z płyty naciśnij dowolny klawisz to naciskasz i startuje. Potem postępujesz wg instrukcji na ekranie.

Co do neo to drivery na XPeka masz na płycie dołączonej do LB.

W napędzie słuchac ze pracuje ale komputer nie czyta płyty, to moze byc zle nagrany windows?

tak dokładnie, użyj nośnika oryginalnego, a jeśli masz z MSDNAA to nagraj na wysokiej jakości nośniku (np verbatim) z możliwie najmniejszą prędkością.

Sformatowałem już i mam kolejny problem, nie zakładam nowego tematu i pisze w tym…Chodzi mi o grę Far Cry 2 - mam odpowiednie wymagania co do tej gry i chyba nawet wieksze (4 x 2.7 ghz, 4 gb ram, 1 gb karta graficzna GF 9600 GT) i nawet jesli ustawiam w opcjach na Low to mi się tnie… jest to strasznie dnerwujące, sterowniki do karty graficznej ściągnęłem z nvidia.pl.

Drugim problemem jest to iż karta graficzna potrzebuje więcej energii - jak jej tego dostarczyc?

Podłączasz dodatkowe zasilanie do karty (ten kabel 6pin) i już.