Vista na Xp

Witam

Chciałbym się zapytać, czy jest jakaś możliwość zainstalowania XP zamiast Visty. Nie tracąc przy tym żadnych danych ?

Mam 2 GB ramu.

Grafikę GeForce 8400 GS. ( Wiem że syfna)

To jest laptop dlatego, chce zainstalować XP aby zwiększyć troszkę jego wydajność. Bo na Viscie ta grafa to porażka… Nawet MU-online mi się przywiesza … A o Cod 4 to nie wspomnę…

Także jest taka możliwość ? Aby zainstalować XP na Viste nie tracąc danych z dysków ?

I czy poprawi to troszkę ( nawet minimalnie ) osiągi laptopa ?

Ps. Wiem że za cenę tego laptopa, moglem kupić bardzo dobry komputer stacjonarny, ale praca nie pozwala mi siedzieć dużo w domu. Niestety

pozdrawiam ReV

Raczej nie ma takiej możliwości.

Jaki procek masz? To raz. Dwa skopiować sobie wszystko na inny dysk i robić formata. Ja mam tą grafę i nie narzekam na nią. Wiedźmina mi na maxie ciągnie :slight_smile: Więc zaskoczyłeś mnie z tym MU. A Vista hula miło, zero zacięć więc nie wiem czy jest jakiś sens żeby na XP się przesiadać. Możliwe, że masz wiele jakiś programów zainstalowanych jak to w lapach bywa. Więc proponuję je na początek wywalić i wtedy zobaczysz jak Vista chodzi.

Więc tak.

Sam laptop to : HP Pavilion dv6700 notebook PC

Procesor : Intel® Core 2 Duo CPS T555 @1.83GHz 1.83GHz

Ram 2046 MB DDR2

Aby grac w CoD 4 muszę ustawić rozdzielczość 800x600 wyłączyć wszystkie efekty i dopiero gra chodzi ładnie wiec troszkę narzekam… vista działa mi baaaardzo wolno

a jak chciałem zagrać w CoD 5 WaW to po prostu poległem ;/

Programiki zawalają mi około 400-450mb Pamięci przy czym firefox to polowa tego…

Mi teraz Vista, opera i inne programy chodzące zajmują 800mb. Usuwałeś śmieci od Hp tech ich softy itd? Nortona wywaliłeś czy nie dali go? Pozatym mam kumpla co gra na kompie o połowę słabszym od Twojego w Coda 4 i nie narzeka :slight_smile:

Nic nie wywalałem ponieważ to mój pierwszy laptop i nie chce nic w nim schrzanić :stuck_out_tongue:

Masz partycję recovery jak coś więc się nie bój. Wywal Nortona i wgraj sobię Avasta na przykład darmowy jest :slight_smile: i próbuj metodą prób i błędów. Jak coś schrzanisz to dajesz punkt przywracania w systemie i po problemie. Mi Vista chodzi lepiej niż XP u kumpla, który ma 3 rdzeniowego proca, Gf 9600 i 4 GB RAM. I jak chodzi masa gówna w tle to się nie dziw, że muli sprzęt, zawsze tak jest choćbyś nie wiadomo jaki miał.

OK ! Popróbuje jak mówisz i potem napisze tu efekty moich wypocin mam nadzieje ze uda mi się zrobić tak aby działał lepiej :slight_smile: i abym mógł grać na normalnych parametrach gier NP te nieszczęsne COD4 :slight_smile: :slight_smile:

dziękować