Vista na XP

Mam pewien problem. Obecnie posiadam Windows Vista, chciałabym XP. Problem polega na tym, że wkładając płytkę z Windowsem i chcąc go sformatowac, dochodzi do momentu, gdy musze kliknąc dowolny klawisz, a potem wyskakuje czarny ekren i nic dalej nie idzie. Po jakis 10 minutech pojawia się niebieski ekran z jakimś błędem. Jak można to jakoś inaczej obejśc żeby się udało.

Zmienić w BIOSie tryb pracy dysku twardego na IDE.

Zależy jak nowy masz komputer,może być brak sterowników do nowych płyt głównych pod XP,albo nie będzie do chipsetu,lub karty dżwiękowej.

Musisz mieć co najmniej 3 sterowniki nie licząc kontrolera SATA.

Chipset,dżwięk i sieć,bez sterowników do chipsetu nie uruchomisz dobrze karty graficznej.

Już lepiej Windows 7 zainstalować,ja też zmieniłem XP z powodu kończącego się już supportu XP - został rok i kilka dni,koniec obsługi Win XP przez MS nastąpi dnia 08,04,2014,od tego dnia nie będą wydawane nawet krytyczne aktualizacje,nikt nie będzie zawracał sobie głowy tym,że jakiś program nie działa pod XP,bo będzie to system porzucony.

Przestaw na kompatybilność z IDE - do zainstalowanego systemu trzeba dograć sterowniki kontrolera SATA

Hej,

Na początek wypadałoby podać specyfikację komputera - przede wszystkim informacje o płycie głównej. Później można się zastanawiać, co powodować może problem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Możesz napisać jaki jest konkretnie błąd na niebieskim ekranie?

Hej,

W ustaleniu tego może pomóc program BSOD Viewer - informacje o nim można znaleźć w temacie Szukanie przyczyny BSOD-a za pomocą BlueScreenView.

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … -safe-mode

http://newskomp.pl/zatrzymanie-blue-scr … ii-windows

Hej,

Oczywiście przydatne informacje, by spisać numer błędu. Program generalnie podaje go na tacy razem z parametrami i dodatkowymi informacjami. Ale… Wychodzi na to, że problem pojawia się w czasie instalacji systemu, więc żadne z podanych przez nas metod nic nie da… :frowning: Zacznijmy więc od modelu płyty głównej. :slight_smile:

Najpewniej płyta instalacyjna z Windowsem jest uszkodzona.

Pozdrawiam,

Dimatheus