Vista nie czyta nagranej płyty DVD R+

witam,

mam taki problem. wypaliłem sobie dzisiaj płytke Verbatim DVD R+ na moim laptopie HP Pavilion 6699ew wyposażonym w nagrywarkę Pioneer DVDRW DVR-K17B ATA i system Windows Vista. Nagrywałem za pomocą Nero 8.1.1.0. na płytce znalazło się 13 plików w 4 folderach i nie została wykorzystana cała pojemość płytki. Nagrane było na ustawieniu: DVD-ROM (ISO), dysk multisesyjny, ISO 9660 + Joliet, Poziom 1. Nero nie podał komunikatu o błędzie podczas nagrywania, wszystko jest OK.

Cały problem polega na tym, że po nagraniu płyta się nie odtwarza na moim kompie, czyli na tym samym sprzęcie, na którym została wypalona. gdy wlożę ją do napędu to przez chwilę próbuje ją odczytać a później stwierdza, że trzeba ją najpierw przygotować poprzez sformatowanie co oczywiście jest niemożliwe do wykonania bo to płytka R+ a nie RW, poza tym i tak próbowalem tej opcji ;). Najdziwniejsze jednak jest to, że po włożeniu tej samej płyty do innego laptopa wyposażonego w win xp, płyta odtwarza sie bez problemu i wszystkie pliki nagrane są widoczne i działaja.

Żeby uniknąć niepotrzebnych sugestii napiszę co juz zrobiłem żeby się poprawiło ale nic to nie dało:

* sprawdziłem sterowniki od napędu i są jak najbardziej aktualne

* sprawdziłem odtwarzanie innych płyt na moim sprzęcie, zarówno CD (Verbatim) jak i DVD (TDK) - wszystkie działają

* wyłączyłem w viscie możliwość nagrywania na płytę bezpośrednio spod systemu za pomocą wpisu w rejestrze “NoCDBurning”

* sprawdzałem nagraną płytę poprzez Nero na moim sprzęcie i niestety tez jej nie widzi (mimo, że wcześniej ją wypalił), podaje, że nośnik jest pusty ale nie nadaje się do zapisu, na sprzęcie z win xp widzi ją prawidłowo

* zamknąłem płytę za pomocą Nero na drugim laptopie ale to też nie pomogło

Nie miałem jeszcze takiej sytuacji, do tej pory każda nagrana płytka dvd działa bez zarzutu, poza tym stare się ładnie odtwarzają.

Brak mi już niestety pomysłów, więc jeśli ktoś wie co z tym zrobić to będę wdzięczny.

nowyprezes , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Mam dokładnie ten sam problem. Płytki nagrywają się prawidłowo, sesja zakończona powodzeniem ale laptop ich nie widzi. Też chce je formatować :/. I jakby n ie było widać że laser działa. Wszystko zostało sprawdzone jak i w Twoim przypadku i nic. Komp nie widzi żadnych błędów, aktualizacje ok, sterowniki najnowsze itp. Już nie wiem z której strony “ugryźć” ten temat! !!

Czy Tobie udało się może rozwiązać ten problem od czasu pisania postu???

Mile widziane sugestie :wink:

Może po prostu nagrywarka nie obsługuje takiej płyty i konieczne jest wgranie nowszej wersji firmware…