Vista nie moge zmienić mac karty sieciowej Atheros Wifi

Witam próbuje zmienić mac karty sieciowej niestety cały czas zostaje ten sam gdy sprawdzam status połączenia z internetem.Adres mac próbowałem zmienić na kilka sposobów poprzez różne programy , rejestr i wpis w karcie w połączeniach sieciowych niestety bez rezultatu.Zainstalowanie najnowszych sterowników do karty Wifi Atheros AR5007EG nie pomogło.Posiadam Viste Home Basic SP1 , sprzęt to Acer Aspire Series 5315.

Profilaktycznie spytam czy restartowałeś karte? Pewnie tak…

Ale też Cię zmartwię, bo ja na Viście też nie mogłem zmienić MACa… Mało tego - nawet NetStumbler i inne tego typu programy nie działały - tak, jakby VIsta blokowała dostęp do karty :? Nie wspomnę już o tym, że za czorta nie mogłem wyłączyć WIRELESS ZERO CONFIGURATION - także jestem skazany na systemowe zarządzanie siecią :frowning:

należy zainstalować sterowniki producenta do karty sieciowej, te od microsoftu nie pozwalają na zmiane adresu mac

W moim przypadku lipa - zmieniłem sterownik MSa na ten ze strony ASUSa (czyli od Intela, bo taką mam karte w lapku) i dalej to samo… Odmowa dostępu w NetStumblerze, a w przypadku uruchomienia jako administrator “brak aktywnych AP” mimo, że sieci są dostępne, bo przecież cały czas korzystam… :frowning:

sprawdz w “menadzer urządzeń” czy napewno masz stery inne niż te od ms, czasem trza samemu wskazać streownik…

Użyj programu Macmeup lub zainstaluj sterowniki ze strony producenta sprzętu ale dla WinXP. Ja tak zrobiłem dla karty GNWBKG i działa. Sterownik do Visty nie umożliwiał zmiany adresu MAC.