Vista nie moge zmienić mac karty sieciowej Atheros Wifi

(przybylski) #1

Witam próbuje zmienić mac karty sieciowej niestety cały czas zostaje ten sam gdy sprawdzam status połączenia z internetem.Adres mac próbowałem zmienić na kilka sposobów poprzez różne programy , rejestr i wpis w karcie w połączeniach sieciowych niestety bez rezultatu.Zainstalowanie najnowszych sterowników do karty Wifi Atheros AR5007EG nie pomogło.Posiadam Viste Home Basic SP1 , sprzęt to Acer Aspire Series 5315.

(Voytec749) #2

Profilaktycznie spytam czy restartowałeś karte? Pewnie tak...

Ale też Cię zmartwię, bo ja na Viście też nie mogłem zmienić MACa... Mało tego - nawet NetStumbler i inne tego typu programy nie działały - tak, jakby VIsta blokowała dostęp do karty :? Nie wspomnę już o tym, że za czorta nie mogłem wyłączyć WIRELESS ZERO CONFIGURATION - także jestem skazany na systemowe zarządzanie siecią :frowning:

(Bladel) #3

należy zainstalować sterowniki producenta do karty sieciowej, te od microsoftu nie pozwalają na zmiane adresu mac

(Voytec749) #4

W moim przypadku lipa - zmieniłem sterownik MSa na ten ze strony ASUSa (czyli od Intela, bo taką mam karte w lapku) i dalej to samo... Odmowa dostępu w NetStumblerze, a w przypadku uruchomienia jako administrator "brak aktywnych AP" mimo, że sieci są dostępne, bo przecież cały czas korzystam... :frowning:

(Bladel) #5

sprawdz w "menadzer urządzeń" czy napewno masz stery inne niż te od ms, czasem trza samemu wskazać streownik...

(Ahitler) #6

Użyj programu Macmeup lub zainstaluj sterowniki ze strony producenta sprzętu ale dla WinXP. Ja tak zrobiłem dla karty GNWBKG i działa. Sterownik do Visty nie umożliwiał zmiany adresu MAC.