Vista nie może się załadować -BsoD

Witam ! Problemy niestety pietrzą się jeden po drugim.

Po wielu nieudanych próbach instalacji SP1 dla Visty, postanowiłem wykorzystać rade MS, czyli Aktualizacja Systemu z płyty.

Wszystko poszło jak należy i postanowiłem zainstalować aktualizacje z Windows Update. Ściągnęło się i zainstalowało 58 plików.

Po wymaganym ponownym uruchomieniu systemu, pojawia się BSoD zaraz po ekranie ładowania (z tymi zielonymi “klockami”).

Nie da się uruchomić z ostatniej dobrej konfiguracji ani w trybie awaryjnym (zawsze sie pojawia BSoD).

Zalecana naprawa z płyty Windowsa także nic nie pomogła.

Zapomniałem dodać: między Aktualizacja z płyty a Aktualizacja przez Windows Update nie instalowałem żadnych programów. Wszystkie pliki były “po staremu”.

Czy może to grozić utratą danych z twardego dysku i czy da się to naprawić nie wzywając serwisu ?

jak to był BSoD ?? bo tak w ciemno to raczej trudno trafić co było jego przyczyną i co uniemożliwia ci korzystanie z tegoż systemu.

udało mi się uruchomić system w trybie awaryjnym (z obslugą sieci jak i z wierszem polecenia = BSoD)

błąd jaki się pokazywał to

00000001

00000002

00000001

81F98E89

I dalej, normalne uruchomienie windowsa daje ten sam wynik BSoD.

Dodane 19.07.2009 (N) 19:14

Ok, jakimś cudem udało się uruchomić system. Niestety, system dalej widzi 58 aktualizacji do zainstalowania, oraz pojawiają się dwa nowe BSoD-y, jeden podczas konfiguracji Paska Narziędzi (ten wysuwany, u góry ekranu) oraz przy restarcie. Nie napisze jakie to błędy, bo kod pokazuje się na maks 1-2 sekudny.

wyłącz Automatyczny restart podczas wystąpienia BSOD’a i wtedy spisz jego treść

Ten kod jest jednym z 3 jakie wystepują, to jest drugi (trzeci jeszcze nie wystąpił, ponownie)

ce

0x9077c79c

0x0

0x9077c79c

0x0

Witam,

Mam ten sam problem, z tym ze Kod o ktorym pisal kolega wyzej mam inny duzo dluzszy, pojawia mi sie Niebieski Ekran i napisy na bialo. Ani razu nie zdazyl sie wlaczyc ekran z Iknonkami uzytkownikow. Bardzo prosze o pomoc

UP: prawdopodobnie mówisz o błędzie na niebieskim ekranie, tam sa poprostu dodatkowe zera wpisane.

Co do tego błędu, udało mi się kilka razy uruchomić system normalnie, (niestey bsod pojawia sie po pewnym czasie).

Spróbowałbym reinstalować windowsa, ale co z tego jeśli będe musiał od nowa instalować aktualizacje, które (w mojej opini) powoduja ten błąd.

Jakie aktualizacje w Twojej opinii powodują błąd?W zasadzie jeszcze nie spotkałem się z takim przypadkiem.Część aktualizacji można odinstalować.

Nie wiem jakie. Uaktualniłem system przez płyte, póżniej ściagnąłem i zainstalowałem wszystko co Windows Update uznał za Ważne (wszystko co potrzebne do instalacji SP1) i uruchomiłem ponownie system. Teraz dostaje Blue Screen za Blue Screenem. To chyba wina aktualizacji.

Próbowałeś przywracania systemu gdy dostałeś się do Windowsa?