Vista nie pamięta ustawień WiFi

witam,

ostatnio dostałem router Pentagram z WIFI. Model - P 6331-42. problemem jest to, że jestem ładnie połączony z siecią, wszystko ładnie działa. No OK, dopoki… nie zrestartuje laptopa. Wtedy Internet nie dziala. po uruchamianiu Visty musze kliknac na ikonke od neta tej z krzyzykiem PPM -> Diagnozuj i napraw. Po chwile pokazuje sie okienko z dostępnymi opcjami, biorę pierwsza: Uruchom usługę bezprzewodowego systemu Windows. wyczytałem, że chodzi tutaj o konfigurację zero czy zerową, niewazne.

Uruchom -> services.msc - nie ma tam nic, zeby ustawić, po prostu nie mam Konfiguracji zerowej. No dobra, gdzies tam dalej wyczytalem, zeby wejsc w rejestr: hkey local machine - system - currentcontrolset - services - wscsvc i przy Start ustawić 2 (co odpowiada automatycznemu uruchomieniu). Miałem 4, wiec przestawilem na 2 i dalej nic.

wczesniej jeszcze sie bawilem z cmd / netsh / wlan. jak wezme disconnect “Połączenie sieci bezprzewodowej” to rozłącza. Po wpisaniu connect “Pentagram P 6331-42” łączy normalnie.

i uprzedzam pytania - mam tą siec zapisaną jako preferowaną, i zaznaczone, ze jak bedzie w poblizu tej sieci, to zeby sie laczyl automatycznie. Wszystkie sterowniki sciagnalem ze strony HP z dzialu download dla HP Compaq 6720s.