Vista nie pozwala na skopiowanie pliku

Mam dwa laptopy IBM. Jeden ma partycje z instalacja Visty, w drugim przy instalacji systemu 7 usunieto ta partycje i chcialem z pierwszego skopiowac instalacje na drugi (7 jest legalny, ale nie mam do niego instalacji)

Probowalem juz wszystkiego, ale dalej system nie pozwala mi na skopiowanie pliku. Mam uprawnienia administratora, wylaczylem UAC (User Account Control), dodalem mozliwosc objecia “wladzy” (Ownership) i dalej otrzymuje komunikat, ze musze miec uprawnienia, zeby skopiowac ten plik.

Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc.

Musisz użyć Linuksa LiveCD lub specjalnego programu do klonowania dysków, bo system który aktualnie jest używany nawet po żadnych modyfikacjach nie pozwoli na skopiowanie “samego siebie” na inny dysk lub partycje.

Dziekuje za szybka odpowiedz.

Probowalem Linuksa, ale nawet po “ujawnieniu” dysku nie jest widoczny w Linuksie.

A odnosnie programow to jakis mozesz polecic? Probowalem EASEUS zeby skopiowac partycje, ale nie dal rady.

Jezeli chodzi o plik ktory chce skopiowac to jest to jedynie instalacja systemu - jeden plik.

Jak chcesz skopiować partycje z jednego komputera na drugi dysk lub inną partycje to nada się do tego np. Norton Ghost lub PowerQuest Drive Image. Z darmowych GParted.

Ubuntu z płyty też sobie z tym bez kłopotu powinno poradzić, samo zamontuje partycje nawet HTFS i będzie możliwe dowolne kopiowanie, bo system nie bedzie wtedy blokował nic.

Doszedlem do sedna problemu.

Probowalem sprawdzac pod Linuksem, ale nie widzial tej partycji.

No wiec ukryty dysk to “TurboMemory” czyli zewnetrzna pamiec na ktorej jest system. Wystarczylo na drugim komputerze wrzucic sterownik i widzi ten dysk.

Mam tylko jeden problem. Podniemilem dyski miedzy komputerami i teraz tam gdzie jest Windows 7 jeden dysk stracil litere dysku i jest niewidoczny. Probowalem nadac mu nowa, ale wyskakuje informacja “Dics Mount failed”. Jak mozna to naprawic? Przebudowac MBR?