Vista nie uruchamia się - uszkodzony plik ntkrnlpa.exe


(Pawbrotm) #1

Chciałem zmienić sobie Bootscreen używając programu TuneUp Utilities 2009 i odpowiedniej skórki, ale po tej zmianie Vista już nie wstała. Pojawia się na chwilę Bootscreen i po chwili widzę komunikat:

p6190004.jpg

Nie chcę formatować Visty, bo to znowu kilka godzin roboty, program Naprawiania uruchamiania z płyty instalacyjnej Visty nie pomógł. Co zrobić, by przywrócić Vistę do życia?


(Hen Gra) #2

a może być tak uruchomić lapka z płyty z Vistą, wybrać opcję Naprawy, potem Wiersz poleceń i użyć polecenia:

bądź ogólne skanowanie integralności plików systemowych:


(system) #3

Możesz w ostateczności podmienić plik ( skopiować od kogoś ).


(adam749) #4

Niewiem czy skopiowanie coś da, bo to musi być plik z identycznej wersji systemu (bulidy, SP i inne). Najlepiej by było przywrócić go z płytki Windy.


(Max Graczyk) #5

Płytka z Windowsem Vista nie ma spakowanych plików pojedynczo (jak w płytce XP). Wszystko jest spakowane w pliku install.wim. Prawdopodobnie TuneUp Utilities 2009 uszkodził jądro systemu. Wszelkie modyfikacje bootscreenów itp. związane są z modyfikacją jądra systemowego (ntoskrnl.exe, ntkrnlpa.exe itp.).

Najlepiej odpal komputer z płytki Visty, wybierz opcję Napraw komputer, odpal wiersz poleceń i wpisz następujące polecenia:

Jeżeli to nie pomoże, sprawdź wszystkie pliki systemowe Windows. W tym wypadku pomoże polecenie:

Jeszcze innym rozwiązaniem jest przywracanie systemu. Odpal z płytki Visty, wybierz opcję Napraw komputer i wybierz opcję Przywracanie systemu. Wybierz punkt przywracania i wykonuj wskazówki kreatora. Może to pomoże.

Jeszcze innym sposobem jest to, że zanim pojawi się bootscreen naciskaj klawisz F8, z listy opcji wybierz Ostatnia znana dobra konfiguracja i naciśnij klawisz ENTER. Skuteczność tej metody jest mała. Jeżeli ten sposób zadziała, programem TuneUp Utilities 2009 przywróć standardowy bootscreen Visty.

To są wszystkie moje pomysły.


(Pawbrotm) #6

No. Udało się odpalić Vistę. Po kolei

To nie działało - dostałem odpowiedź, że nie wykryto błędów

To było pierwsze co zrobiłem, ale otrzymywałem komunikat o błędzie w systemie plików.

Udało mi się odpalić Vistę tak: włożyłem do laptopa stary dysk, na którym była sprawna Vista i skopiowałem sobie ten plik, a następnie zamieniłem oryginalny. System wstał, ale został jeszcze jeden problem. Otóż nie mogę odpalić Internet Explorera ani innych programów od niego zależych (korzystających z jego bibliotek) - zniknęła biblioteka ieframe.dll.

Czy ktoś ma tą bibliotekę, ale musi pochodzić od IE8.


(Max Graczyk) #7

Ja mam, wprost z IE8. Do pobrania tutaj: http://www.mediafire.com/download.php?3yy02mdmwl2 :slight_smile:


(Pawbrotm) #8

Podmieniłem i chyba się udało. System odpalił i działa jak należy. IE odpaliło, AQQ odpaliło, więc chyba wszystko już OK. Dzięki wielkie za pomoc.