Vista nie wchodzi do Internetu w sieci firmowej

System Vista Home premium 32 na służbowym laptopie przypięty po kablu do podsieci o masce 255.255.255.0. Firewall wyłączony, antywirus Nortona odinstalowany. Grupę roboczą ładnie widzi, serwer widzi, inne komputery w grupie także. Niestety po podaniu właściwego, przypisanego dla niego adresu IP4 192.168.0.17, maski podsieci 255.255.255.0 i bramy 192.168.0.1 oraz oczywiście odpowiednich DNSów nie jest w stanie wyjść do Internetu, mimo że adres IP 192.168.0.17 jest do niego na 100% wpuszczany. System skutecznie pinguje wszystkie kompy w sieci łącznie z serwerem i routerem 192.168.0.1, niestety do Internetu nie wchodzi a naprawa i poszukiwanie przyczyny niewiele daje.

Podłączyłem dokładnie na tym samym kablu innego laptopa, ale z systemem Windows XP. Nadałem numer j/w 192.168.0.17 i resztę też identycznie jak wyżej. Poszedł natychmiast, strony wchodzą, pinguje serwery www dostawców, itd.

Poproszę Was o jakieś sensowne sugestie i rady, bo mi się już pomysły skończyły? 

 

Może w tej sieci są ograniczenia dostępu do zewnętrznego internetu bazowane na adresach MAC.

Możesz sprawdzić w którym miejscu sieci dławi ci się połączenie komendą tracert, najlepiej zrobić test do jakiegoś serwera podając najpierw adres słowny a potem to samo ale podając jego ip (musisz go wcześniej sprawdzić).

Jeśli tarce do ip dojdzie a do adresu słownego nie to jest jakiś problem z dns albo masz coś namieszane w win w pliku hosts (lub coś z tej kategorii).

  1. W sieci i na routerze nie ma żadnych ograniczeń związanych z MAC adresami.

  2. Tracert wp.pl

Nie można rozpoznać nazwy systemu docelowego wp.pl

  1. Tracert 212.77.100.101

Śledzenie rasy do 212.77.100.101 z maksymalną liczbą 30 przeskoków

1 Laptop [192.168.0.17] raporty: Host docelowy jest nieosiągalny

Śledzenie zakończone

  1. Zawartość pliku Hosts

127.0.0.1 localhost

Jakieś pomysły? Pomóżcie proszę bo mnie ta Vista do nerwicy doprowadzi.

 

Proponuje kontakt z zakładowym administratorem sieci, bo we wróżkę to raczej się trudno bawić. Nikt nie wie na czym ta sieć jest postawiona, jakie są zabezpieczenia itp.

Administrator siedzi koło mnie :smiley: ale też nie umie nic poradzić.

Sieć jest na bazie grupy roboczej i ma MS Windows Serwer 2003 oraz na bramie router/firewall Freesco.

Any ideas?

 

Jeśli tracert grzęźnie nie wychodząc nawet poza ip lapka to prawdopodobnie jest coś nie tak z systemem.

Posprawdzaj czy na obu lapkach wszystkie ustawienia sieci są dokładnie takie same i czy protokoły sieciowe są poinstalowane i nie są wyłączone.