Vista nie wczytuje płyt, nie widać dysku

Witam mam problem z laptopem, dlugi czas nie uzywałem dysku do płyt w moim laptopie, lecz dzisiaj gdy chciałem wgrac muzyke na płyte zobaczyłem ze laptop nie czyta mi płyt. Moj dysk to WDC WD2500BEVS-22UST0 ATA Device. Proszę o pomoc :frowning:

PS. próbowałem również duzo innych płyt lecz zadnej nie wczytuje w zarządzaniu dyskami, mam tylko 2 dyski a mianowicie C) i D).

Może trochę jaśniej.

Chodzi mi o to że dawno nie wkładałem płyt do laptopa.

Ja miałem coś takiego, że wszystkie płyty działały. Gdy kupiłem w empiku nowego Wolfa i wsadziłem płytkę do napędu nic się nie pokazało się nic na ekranie. Zdenerwowałem się i wyjąłem płytę i wsadziłem jeszcze raz i nic ale zrobiłem tak ze 100 razy i w końcu się udało :slight_smile:

Wie ktoś jak to naprawić ? Usunąłem z rejestru upperfilters i lowerfilters ale dalej nie działa a nawet nie pokazuje mi dysku w moim komputerze. Proszę o pomoc

Jeżeli nie widać partycji, to możliwe, że uszkodziła się tablica partycji… Spróbuj odzyskać partycję programem TestDisk…

Na czym jedziesz LeoLeoo - Vista Xp?

1xc mam viste.

Co do tego programu TestDisk nie bardzo go ogarniam.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły jak to naprawić ?

Tu masz instrukcję do testdisk’u po polsku:http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/index.php?topic=2948.0

Próbowałem tym programem lecz nic nie pomogło, dzisiaj gdy przeglądałem neta płyta mi sie wczytała, było widać dysk, lecz po minucie dysk zniknął i od tej pory juz mi sie płyta nie wczytuje :frowning:

Wyjaśnijmy jedną nieścisłość, Ty masz problem z nagrywarką/odtwarzaczem CD/DVD w Laptopie, nie masz problemu z twardym dyskiem, bo widzę że został Ci polecony program do odzyskiwania partycji dysku twardego, który w sumie w przypadku Twojego problemu jest absolutnie bezużyteczny, zapewne jest to nieporozumienie (ważne jest dokładne opisanie problemu :wink: ), czy mam rację w związku z Twoim problemem ??

Tak mam problem z odtwarzaczem cd/dvd nie z dyskiem.

Możesz wejść w menadżer urządzeń i sprawdzić czy CD/DVD jest tam widoczne ?? Jeżeli tak to kliknij go prawym myszy i wybierz opcję “odinstaluj”, zrób restart, system znajdzie urządzenie i ponownie zainstaluje, daj znać czy się udało.

W menadżerze urządzeń w “zakładce” Stacje dysków ? Pewnie banalne pytanie ale ja w tym jestem zielony :frowning:

Zakładka “Stacje dysków CD_ROM/DVD”, rozwiń ją i wtedy na pokazanym urządzeniu wykonaj moją instrukcję.

Niestety, nie pomogło, dalej nie widać dysku.

EDIT: Jakby co daje screenshot z menadżera urządzeń http://img79.imageshack.us/img79/1259/35224396.jpg zaznaczone odinstalowałem tak jak mówiłeś.

Możesz mi wyjaśnić co Ty odinstalowałeś, CD-ROM/DVD czy dysk twardy, bo miałeś odinstalować to pierwsze, ten załączony zrzut jest przed czy po restarcie ?? Czy napęd CD/DVD był w ogóle widoczny bo teraz go nie widzę, ostatnie pytanie czy zrobiłeś restart, musimy to jakoś poukładać bo zrobi się bałagan, opisz krok po kroku co zrobiłeś, jakie urządzenie odinstalowałeś itd. :slight_smile:

No więc:

  • Odinstalowałem to co jest zaznaczone na screenshocie

  • screen był zrobiony po restarcie (przed restartem wszystko wyglądało tak samo)

  • zrobiłem restart

Coś jeszcze ? :stuck_out_tongue:

Tak, odinstalowałeś dyska twardy, czyli nie to co trzeba, wygląda na to że masz fizyczne uszkodzenie CD/DVD, nie widać go w menadżerze urządzeń.

Choć tego nie jestem w 100% pewien, to nie moja dziedzina.

Z mojej strony to wszystko, jedyne co mi przychodzi do głowy to oddanie sprzętu do serwisu.