Vista nie widzi dysku hdd

Problem mam taki kupołem sobie Viste przyszedłem do domu plyta do napedu restart kompa uruchomiłem instalke wpisałem cd key doszedłem do zakładki wyboru dysku (partycji) a tam zonk! pusto miema dysku ani partycji jest tylko odswiez i zainstaluj sterownik skad mam go wziaść ten sterownik? na stronie producenta go niema. Pomyslałem że moze ze starego xp uaktualnienie zrobie ale tez daleko to nie zaszlo do pierwszego resa potem przez chwile czarny ekran z paskiem i napisem “Microsoft Corporation” a poten zmiana na kolor niebieski z informacja o błedzie. Ludzie pomużcie jestem zalamany wydalem kase i hu… bombki szczelił. A dodam specyfikacje kompa Intel pentium D 2,8G 1G ram grafika Go7600 z 512 ram dysk hdd SATA Maxtor

A jak instalowałeś XP na tym dysku SATA?? Też musiałeś mieć skądś sterownik. Szukaj na stronach SEAGATE, bo firma Seagate przejęła Maxtora.

W zasadzie to ten sterownik potrzebny jest nie dla dysku, tylko dla kontrolera SATA na płycie, więc może dostałeś sterownik z płytą główną lub szukaj na stronie producenta płyty głównej, bo nie podałeś jaką masz płytę.

Czy dysk jest prawidłowo widziany przez BIOS?

Podaj dokładnie symbol płyty głównej bo to jest przyczyna.

Płyta główna to Gigabyte GA945P-S3 a dysk Hdd to Maxtor 6G160E0. System XP przy instalacji widzi bezproblemowo ten dysk zadnych sterowników nie żada a Vista jest slepa i widzi pustke.