Vista nie widzi karty sieciowej ;/

witam mam problem a mianowicie kupiłem sobie kompa z orginalna vista itd…

postanowiłem ze połącze sobie 2 komputery siecią LAN i podłącze do nich internet,

dostawca internetu wszystko zamontował było dobrze na 2 kompach był net itd…

do pewnego dnia kiedy wyłączyli prąd na nowym kompie brakło internetu i połaczenia Lanowskiego… na starym komputerze był i jest internet takze ruter nie siadł nowym komputerze na ktorym mam zainstalowany standardowo windws vista nie pokazuje mi nawet połączenia sieciowego w dolnym prawym rogu ekranu… nie ma takze internetu ani połączenia LANowskiego komputery sie nie widza…

pomysłałem ze podczas wyłączenia prądu odinstalowało mi sterowniki karty sieciowej wiec wbiłem w menedżera urządzen wszystkie stery były takze ten od karty probowałem wyłączyc karte włączyc ją itd. nie było rezultatu

probowałem takze odinstalować karte sieciowa z menedżera- pomyślałem ze moze cos sie ukatywni…

pingowanie nie daje rezultatu wiadomo nie ma połączenia nie moge pingować nawet do komputera podłączonego LANem

wtyczka do kompa jak i do routera jest OK a gdy podłączam ją do kompa dioda od karty sie świeci wiec z karta chyba tez jest wszystko OK… dodam jeszcze ze mam internet radiowy czyli antena itd. i wszystko podłączone pod LANA

prosze pomożcie :oops: :oops: :oops:

Jest duża szansa (czytaj: pech) że podczas skoku napięcia uszkodziła się karta sieciowa; dla sprawdzenia spreparuj pendrive/płytkę z jakimś systemem (LiveCD): np. UbuntuLive, czy inny “EliveCD” i po uruchomieniu sprawdź, czy działa fizycznie karta sieciowa…

a tak z tego na polski mozesz przetłumaczyc bo troche ciemny jestem w tym

jeszcze raz napisz co i jak od razu mowie ze otwierać kompa nie moge w razie czego bo gwarancje mi wezma :]

a chce sie upewnic czy karta jest padnieta bo jak jest dobra to wezma mi kompa na tydzien moze wiecej i mi jeszcze go oddadza takiego jaki jest… ;]

o co chodzi w tym

“dla sprawdzenia spreparuj pendrive/płytkę z jakimś systemem (LiveCD): np. UbuntuLive, czy inny “EliveCD” i po uruchomieniu sprawdź, czy działa fizycznie karta sieciowa…”

ale gdyby uszkodzona była karta to czy dioda przy podłączaniu gniazda do karty by swieciła?