Vista nie widzi napędu CD


(Turban12) #1

Witam

Na komputerze świeżo zainstalowałem Vistę. Problem z nią polega na tym ze nie widzi napędu CD/DVD. Napędu nie ma nawet w menedżerze urządzeń. Jest to napęd LG GH22LS50. Wcześniej na komputerze zainstalowany był windows 7, a jeszcze wcześniej ta sama vista i nie było żadnych problemów. Czytałem podobne problemy innych osób i próbowałem już wielu sposobów na rozwiązanie problemu...ale żaden nie pomógł. Co więc zrobić żeby vista widziała napęd?


(slawex1983) #2

Zainstaluj sterowniki kontrolera PATA/SATA. Najczęściej wchodzą w skład sterowników chipsetu. Jeżeli jesteś zielony, to poszukaj ich na stronie producenta płyty głównej. Dobrze by też było, gdybyś podał nam model płyty głównej.


(przemekKK) #3

http://support.microsoft.com/kb/982116/


(Turban12) #4

Płyta to Gigabyte GB-P35C-DS3R, revision 2.1

Ściągałem sterowniki chipsetu i SATA stąd (http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-p35c-ds3r_21.html). Ostatni sterownik ( w kategorii "driver") nie chce się zainstalować, twierdzi, że komputer jest za słaby sprzętowo, parafrazując. Napęd ewidentnie działa, w końcu mogę zbootować linuxa z liveCD. Program z podanego linku niestety nie pomógł.


(Piotrkijak) #5

Napęd jest czytany w biosie? Może jest napęd uszkodzimy, albo taśma?


(pysiu) #6

Może zrób coś takiego ja po formacie miałem problemik i pomogło :slight_smile: http://banita.pl/~pysiu/vista%20porady/vistapo7.html