Vista nie wykrywa dysku i partycji

Witam mam mały :slight_smile: problemik i będe wdzięczny za każdą pomoc!

Jestem szczesliwym posiadaczem Visty Ultimate od kilku miesiecy i jak dotad nie miałem z nią żadnego problemu, aż do momentu kiedy chcąc nie chcąc dla celów dydatktycznych musiałem zainstalowac linuxa.

Mam 300GB dysk który był podzielony pod winda na 4 partycje primery, oczywiście kazdy program do partycjonowaia pod linuxem wariował i i nie mogłem przygotowac partycji ale w końcu mi sie udało GParted LiveCD usunołem ostatnia partycje primery stworzyłem rozszerzona i na niej dwie partycje logiczne dla linuxa.

No i vista zwariowała restartuje sie w trakcie uruchamiania w trybie awaryjnym restatruje sie przy pilku crcdisk.sys. nie pomaga ponowne zainstalowanie visty bo nie wykrywa dysku a nie żadnej poprzedniej instalacji nie działa również żadna opcja napraw.

Oczywiście pod linuxem wszytsko działa widzi wszystkie dyski oraz wszystkie dane.

Prosze o pomoc jak znów uruchomić lub zainstalowac Viste. Linuxa jeszcze nie zainstalowałem działam na Slax LiveCD.

Z góry dziękuje za szybka odpowiedź

Pozdrawiam

Wywal te partycje Linuxa, zainstaluj Viste - przy instalacji podziel dysk tak aby zostawić nieużywane miejsce (np. 20 GB) na linuxa.

Co do Slax to nie wiem ale popularne distr. (suse, mandriva) spokojnie się instalują razem z Vistą (pierwsze instalujesz Viste potem linuha) i z utworzonego przez linuha boot-loadera jest możliwość botowania Visty (oczywiście boot-loader cza zapisać w MBR a nie w pierwszym sektorze partycji linuxa).