Vista nie wykrywa karty gf 8800gtx

Otóż mam problem z zainstalowaniem najnowszych sterowniów do gf 8800gtx. Z początku wszystko przebiega normalnie, problem zaczyna się po restarcie kompa. System nie widzi karty i instaluje sterowniki systemowe do standardowej karty vga. Każda późniejsza próba instalowania nic nie zmienia. Próbowałem każdej metody ich zainstalowania ale w niczym to nie pomaga. Proszę o pomoc.

Podaj konfiguracje sprzętową i nr. sterownika jaki próbujesz zainstalowąć. Możesz sprawdzić też w monitorze niezawodności (w narzęzdia administracyjne) co się dzieje w systemie przy próbie instalacji

Procesor AMD AthlonX2 4800+

3 gb ramu

Płyta Asus A8N32 Deluxe

Karta Graficzna BFG 8800gtx

Dysk twardy 500Giga

Probuję zainstalować wersję sterowników 158.45 pod 32 bitową viste.

Cały proces polega na tym iż po ich zainstalowaniu system nie widzi karty. To samo mam z wcześniejszymi wersjami sterów. Jedyne działające stery to te które ściągnął Windows update.

Potwierdzam to co piszesz. Faktycznie po zainstalowaniu tych sterów (158.24) w menadzerze zadań daleja widnieje nazwa sterów microsoftu. Coś chyba z nimi nie tak. Może spróbuj zainstalować starszą wersje 158.18

Hmmm… dziwna sprawda. Jedyne co mi przychodzi jeszcze do głowy to odinstalowanie sterów programem ccleaner a następnie doinstalowanie ich ręcznie tj. klikasz na nierozpoznane urządzenie, bierzesz aktualizuj sterownik i podajesz lokalizacje ręczną tam gdzie rozpakowałeś tą paczke.

P.S. A stery od płyty zaistaowałeś przed? bo to też może być przyczyną…

Próbowałem wszystkiego i nic. Starsze sterowniki maja ten sam problem. System automatycznie ładuje sterowniki microsoftu przez co zamiast gf 8800gtx mam standardowa karte vga :cry: . Nawet update napotyka na błąd przy próbie zainstalowania sterów. Nie wiem co robić.

Złączono Posta : 03.06.2007 (Nie) 19:11

Ręczna aktualizacja też nic nie daje :frowning: . Windows wyświetla informację napotyka na błąd. Nie wiem co jest nie tak. Viste mam oryginalną. To chyba jakaś czarna magia. Konia z rzędem temu kto to rozwiąże.

A gdzie wypakowywujesz paczke ze sterownikiem? Spróbuj na pulpicie, albo bezpośrednio na C:. Czasem może być problem ze względu na za gługą ścieżke do pliku…

Jak to nie pomoże to poddaje się…

http://www.nvidia.com/object/winvista_x86_158.45.html

158.45 te instaluj

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif