Vista Nie Wykrywa Mi Napedu FDD

Jak w temacie system nie widzi stacji dyskietek.

w biosie jest ona aktywna

Nie wiem co sie stało

System Wista HP

Hej.

Miałem to samo. w BIOSie ustawione, wykrywało, nawet jako pierwszy napęd bootujacy.

W XP FDD chodził aż miło, niestety po instalce Visty - “nic nie widzę, nic nie wczytam”

Jako, że stacja dysków była juz trochę leciwa, musialem sie wydatkować ogromną kwotą 25 zeta w najbliższym sklepie.

Pomogło…

Na oficjalnej stronie producenta nie bylo wsparcia ze sterownikami. Może u Ciebie będzie inaczej.

Moja stacyjka ma rok a nie wiem co robić ;/

Mam to samo , miałem na partycji /c system xp , zachciało mi sie Visty zainstalowałem ja na partycji /i wszystko było ok do momentu aktywowania visty , teraz ani xp ani vista niewidzą stacji dyskietek pomimo ze w biosie jest aktywna . :o

Co to FDD?

FDD, jest to napęd dyskietek :slight_smile:

no jeśli masz wgranego bootloadera to dyskietki nie bedziesz miał…niektóre mieszają troszkę z fdd…

Ok problem rozwiązany , nie powiem że bez problemu ale udało mi sie w końcu usunąć Viste z dysku , kosztowało mnie to trochę nerwów , niespodziewane restarty windy podczas kasowania plików , ale już ok i śmigam dalej na xp . Poczekam jeszcze trochę na następny system albo chociaż niech zaczną robić stery i programy pod Viste . A co do przyczyny niedostępności FDD , to przyczyną był crack aktywujący Viste . Podczas startu systemu dodawał swoje wpisy i ukrywał FDD i nie tylko ale to inny temat . :mrgreen: