Vista nie wykrywa mi sieci WiFi

Witam, kupiłem laptopa Toshiba z vista home premium i nie mogę sie połączyć z routerem, przez kabel działa.

Nie możesz tzn. Opisz co sie dzieje.

Oczywiście włączyłeś przełącznik na karcie na on. :wink:

1.) Włącz przełącznik na laptopie… U mnie jest on od frontu i po włączeniu świeci sie na pomarańczowo…

2.) Panel sterowania > Centrum sieci i udostępniania > Połącz z siecią

3.) Jeśli się nie połączy to upewnij sie czy router sam przypisuje IP czy trzeba to zrobić ręcznie… oraz czy właściwości TCP/IP v4 karty sieciowej jest ustawione na automat czy na manual

4.) Jeśli wykonasz poprawnie powyższe punkty a mimo to nadal niemasz sieci ani dostępu do niej sprawdz router czy jest prawidłowo skonfigurowany…

5.) Jeśli nadal niedziała to upewnij się, że sterowniki masz prawidłowo zainstalowane…

na tym laptopie nie ma włącznika wifi ale napewno w systemie jest wifi na on, kombinowałem na różne sposoby i za cholere nie wykrywa żadnej siecie, IP jest na auto i tak powinno działaś bo w tej sieci jest tak ustawione i 3 kompy które są w niej działają na auto. Sterowniki są najnowsze do karty, wczoraj ściągnołem ze strony producenta. Jak w laptopie klikam żeby wyszukało mi sieci i inne urządzenia wifi to nic nie wykrywa poprostu.

Jesteś pewien że nie ma. jaki to model???

Kurde jest, ale porażka, taki mały kurde czarny pod spodem, teraz dokładnie sprawdziłem (wcześniej go nie zauwazyłem). Ale cios. Niestety problem jest nadal, tylko troche się zmienił. Wykrywa mi sieć ale nie może sie do niej podłączyć. Sieć jest całkowicie nie zabezpieczona, bez żadnych kluczy ale i tak nie chce. Wiesz może o co chodzi?? Karta to realtek rtl8187B

Spróbuj tak: Panel sterowania -> Zapora systemu Windows -> Zmień ustawienia -> wejdź na zakładkę Wyjątki i zaznacz kratkę: Odnajdowanie sieci

zrobiłem tak jak napisałeś mimo tego iż firewall był na off, niestety dalej nie chce sie połączyć :confused:

wykrywa sieci a nie chce się połączyć ?? problem może być w uwierzytelnieniu połączenia np na routerze jest ustawione WPA2 a twoja karta go nie obsługuje. temat nadaje się do kategorie Sieci.

zmieniłem w laptopie na wp2 i dalej to samo :confused:

wie ktoś może jak ten problem rozwiązać

Napisz jaki model laptopa oraz jaki model routera, ustaw router na brak zabezpieczeń, sprawdż czy nie ma ograniczenia na routerze do wybranych wcześniej mac-ów. Sprawdź nazwę SSID w routerze i skonfiguruj połączenie ręcznie: Centrum Sieci i Udostępniania - Zarządziaj sieciami bezprzewodowymi - Dodaj - Ręcznie utwórz profil sieciowy - Wpisz nazwę sieci (czyli SSID), Zaznacz oba kwadraciki i Dalej. Powinno być OK. Pozdrawiam.

miałeś wyłączyć wpa2 ustawić wpa lub wep (nie polecam, testowo), sprawdzić również możesz czy jest włączona w ogóle propagacja SSID. co to za router ??

wyłączyłem wpa2, zmieniłem na wpa, wep nie ma, ustawiłem też bez żadnych zabezpieczeń, wszystkie możliwości już próbowałem, nie daje rady, router jest ustawiony na auto bez żadnych zabezpieczeń. każdy komp z XP się bez problemu łączy bez żadnej konfiguracji.

router belkin g+mimo

Witam, mam podobny problem tylko po reinstalacji visty i sterowniki niby dobre a wifi nie dziala. Ma ktos pomysl?

Pozdrawiam,

Jacek

A z jakąś inną siecią próbowałeś połączyć?

Sory, że odnowię temat, ale mój problem jest taki sam.

Na routerze TP-LINK TD-W8901G . Na 3 laptopach jest internet (XP, Vista, Vista) niestety nie może wykryć sieci na Windows 7. Postanowiłem zabrać swój laptop i sprawdzić i wszystko na moim laptopie z Windows 7 działa OK. Skopiowałem nawet profil sieci na dysk USB by wgrać go na drugi laptop z 7, ale niestety nie działa. Sieć jest chroniona za pomocą WPA2-Personal Typ AES, ale usunąłem to i również nic nie wykrywa. Dodam że wszystkie sterowniki są zainstalowane.

Gdy podłączę laptop za pomocą kabla wtedy mam internet.

Może ktoś miał podobny przypadek?

sprawdz jaki masz ustawiony kanał w routerze . ostatnio przerabiałem ten sam motyw, wymieniłem router na nowy bo poprzedni się zepsuł , po uruchomieniu xp się łączył , vista się łączyła. a 7 nie i po wpisaniu hasła po chwili wyskakiwał bład ze nie mogło się połączyć , zmiana kanału w routerze z nr 1 na 11 sprawiła ze wszystko działa na każdym systemie

Udało mi się rozwiązać mój problem klikając w rozwiązywanie problemów. System sam przeanalizował problem i zaczęło działać. :oops: