Vista nie wykrywa napędu

(Rio 16) #1

W pewnym momencie chyba po zainstalowaniu deamona napęd nie czytał płyt więc zaniosłem do serwisu wymienić napęd ale jak sie okazało nowy napęd miał ten sam problem i panowie zaradzili bym przinstalował Viste i tak zrobilem wszystko było ok to momentu pierwszego wyłączenia komputera.... teraz to nawet juz bios nie wykrywa urzadzenie i nie jest on widoczny nawet w menadżerze urządzeń...

Mam wielki problem i chcę abyście mi pomogli :slight_smile:

Mój laptop to Packard Bell EASYNOTE SJ51-B-046D

(Andrewdz) #2

Jeśli BIOS nie wykrywa napędu system Vista nic nie ma wspólnego z napędem.

(Cosik Ktosik) #3

Zmień kabelek sygnałowy (taśmę). Podłącz inny kabel zasilania. Bios musi ją wykryć, aby cokolwiek zdziałać w Viście.

(Rio 16) #4

spoko w stacjonarnym kompie bez problemu bym sobie porozkrecal, kzble poprzestawial ale to jest laptop i juz troche bardziej skomplikowane.

(Cosik Ktosik) #5

Przepraszam nie zauważyłem.

W Biosie załaduj ustawienia zoptymalizowane. Czy w tym laptopie istnieje możliwość wyciągnięcia napędu? Jeżeli tak to sprawdź, czy jest dociśnięty.

(Rio 16) #6

no możliwość wyciągniecia jest tylko nie mam bladego pojecia któredy... a te ustawienie zoptymalizowane to gdzie znajde?

(greh) #7

Wczytaj ustawienia fabryczne biosu...

(Cosik Ktosik) #8

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz Load Defaults Settings lub Load Optimized Defaults itp. Z Biosu wychodzisz z zapisaniem zmian klawiszem F10.

A napęd, jeżeli jest na zaczep (klips itp), to dociśnij go do środka.