Vista nie wykrywa napędu

W pewnym momencie chyba po zainstalowaniu deamona napęd nie czytał płyt więc zaniosłem do serwisu wymienić napęd ale jak sie okazało nowy napęd miał ten sam problem i panowie zaradzili bym przinstalował Viste i tak zrobilem wszystko było ok to momentu pierwszego wyłączenia komputera… teraz to nawet juz bios nie wykrywa urzadzenie i nie jest on widoczny nawet w menadżerze urządzeń…

Mam wielki problem i chcę abyście mi pomogli :slight_smile:

Mój laptop to Packard Bell EASYNOTE SJ51-B-046D

Jeśli BIOS nie wykrywa napędu system Vista nic nie ma wspólnego z napędem.

Zmień kabelek sygnałowy (taśmę). Podłącz inny kabel zasilania. Bios musi ją wykryć, aby cokolwiek zdziałać w Viście.

spoko w stacjonarnym kompie bez problemu bym sobie porozkrecal, kzble poprzestawial ale to jest laptop i juz troche bardziej skomplikowane.

Przepraszam nie zauważyłem.

W Biosie załaduj ustawienia zoptymalizowane. Czy w tym laptopie istnieje możliwość wyciągnięcia napędu? Jeżeli tak to sprawdź, czy jest dociśnięty.

no możliwość wyciągniecia jest tylko nie mam bladego pojecia któredy… a te ustawienie zoptymalizowane to gdzie znajde?

Wczytaj ustawienia fabryczne biosu…

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz Load Defaults Settings lub Load Optimized Defaults itp. Z Biosu wychodzisz z zapisaniem zmian klawiszem F10.

A napęd, jeżeli jest na zaczep (klips itp), to dociśnij go do środka.