Vista nie wykrywa Pad hama black force


(Michudx) #1

Witam serdecznie mam następujący problem:

zakupiłem pada hama black force tak jak było napisane w instrukcji przed podłączeniem go wpierw musiałem zainstalować sterowniki które były dołączone na płytce. W trakcie instalacji wystąpił problem i wyświetlił się komunikat "Please make sure that you have installed the directX 7.0 or obove before installing the driver". Na laptopie asus posiadam viste z SP2, Directx 10 to dlaczego woła podczas instalacji o 7.0? Na opakowaniu jest informacja ze pad jest kompatybilny z vista. Następnie podczas podłączania pod usb windows nie wykrywa pada podając informacje, iż sprzęt jest nierozpoznany. Najlepsze jest to ze podłączyłem pada bez instalowanie sterowników pod starego kompa z windows xp i tam działa bez zarzutów.

Proszę o pomoc. pozdrawiam.


#2

A próbowałeś to samo zrobić z tym komputerem z Vistą? Tzn. podłączyć bez instalowania sterowników?


(Michudx) #3

Oczywiście że tak :slight_smile: wtedy wyskakuje informacja ze sprzęt jest nierozpoznany, a także w zakładce panel sterowania -> kontrolery gier pad się nie wyświetla.


#4

Próbowałeś ściągnąć najnowsze sterowniki ze strony producenta dedykowane pod Twój system operacyjny?


(Michudx) #5

oczywiscie ze tak. Ściągnąłem z ich stronki i wyskakuje ta sama informacja odnośnie directx ;/


(Krzychuu87) #6

Witam, mam ten sam problem. Na viscie i xp. Poradziłeś sobie jakoś?

Dzięki i pozdrawiam


(Arturo Sikora) #7

Dołączam się do tematu.. mam ten sam problem - próbuje zainstalować z cd sterowniki - błąd. Ściągam ze strony hama - ten sam błąd, podłączam pada - nie można zainstalować. Znalazłem na necie post na forum, że kolega ma problem z padem, bo mu wibracje nie działają.. a ma vistę. Ciekawe jak pada zainstalował!?

Ktoś zna rozwiązanie naszego problemu?? :cry:

-- Dodane 12.06.2011 (N) 14:42 --

Dołączam się do postu - mam obecnie windows vista, dx 11.. a wyskakuje błąd odwołujący się do dx 7... nie mogę zainstalować pada. Jak go podłącze.. wykrywa urządzenie, ale nie instaluje, .. bo nie ma z czego. Będę zobowiązany za pomoc!


(Wroclaw2) #8

Witam. Mam ten sam problem z tym padem w W7. Taki sam komunikat z direct’em, nie widzi go gra Dirt 2 ale sam pad działa - jak sprawdzę z poziomu panelu sterowania… trochę stary temat, ale tak przeglądam i zastanawiam się czy ktoś z Was poradził sobie z tym padem. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.