Vista + nvidia i problem z nvlddmkm.sys

witam

problem polega na notorycznym rezetowaniu sie sterownika nvlddmkm.sys (pojawia sie informacja że sterownik uległ awarii ale został przywrócony) zdarzają się bsody zwiazane z tym sterownikiem

sterowniki whql z nvidia.com jak i najnowsze bety (na nich to już wogóle ruina)

sugestie ??

jaki posiadasz sprzęt?

Kiedy następuje resetowanie sterownika?

Miałem tak podczas grania w NFS Carbon (sprawę rozwiązał patch do gry).

Z takiego zachowania trzeba się tylko cieszyć. Vista bowiem ma mechanizm pozwalający na resetowanie sprzętu bez resetowania systemu. XPek by się zawiesił.

Pozdrawiam

mam dfi lanparty nforce3, semprona 3100+ 1gb ramu grafa 6800gs sonic

i czytajać forum forums.nvidia.com można wywnioskować że problem wynika z błędów w samym sterowniku wywala się różnie głównie w grach na najnowszych betach bardzo często np doom 3

występują również bsody związane z tym sterownikiem i z błędem 0x000000d1 co oznacza błąd sterownika, czasem komp się zawiesza , te objawy ma mnóstwo uzytkowników

mam to samo pisałem nawet do nVidia customer care to ciebie tylko zwodza daja ci instrukcje jak zainstalowac bete forceware normalnie smiech na sali teraz przesiadam sie z 7600GS gigabajta na galaxy zalmat 7600GT ale czuje ze bedzie to samo

Złączono Posta : 07.04.2007 (Sob) 15:46

a jeszcze coś ten problem dotyczy wielu osób bo wszedzie znajdziesz cos na ten temat na googlu wpisując nvlddmkm.sys ale niestety nie znajdziesz rozwiązania. Trochę posiedziałem nad tym i nic nie znalazłem ale coś mi się wydaje że sterownik się burzy z winy sprzętu może gigabyte z radiatorem bez wentylatora odkupiłem przegrzany chociaz mam wentyla i karta jest zimna zobacze co sie bedzie dzialo na nowej jak sie poprawi to dam znac

ja miałem ten problem na zmodowanych sterach 100.65

podczas zmieniania stylu na aero basic(przy realplayerze na filmikach 3gp) to czasami ekran był posuty a czasami że odzyskał sprawność ten cały nvlddmkm

zainstalowałem 97.46 zmodowane to tego problemu nie ma…

a w carbonie gdy nieruszam nic to po 5min ma zwieche…

u mnie resetuje sie prawie zawsze podczas ladowania visty jak zobacze pulpit to zniknie ekran na czarny na chwilke i juz jest ten dymek z informacja o resecie nvlddmkm.sys wtedy doladowuje sie reszta w pasku zadan a w grach to w kazdej np w stalker to roznie czasem nie a czasem zagram 5 minut tylko i albo reset grafy albo BSOD ale to juz komputer o tym decyduje więc mogę tylko zębami pozgrzytać :oops:

Złączono Posta : 07.04.2007 (Sob) 17:20

jakis klient opisal na tej stronie rozwiazanie ale… nie sprawdzalem tego

http://www.eggheadcafe.com/software/asp … mkm-s.aspx