Vista OEM ponowna instalacja?

Witam

Ostatnio czytałem ze wersja Vista Oem może być zainstalowana tylko raz na kompie bo jest automat. przypisywana sprzętowi ?Mam pytanie czy jeśli np wymienię dysk czy płytę główna ten system nie zainstaluje sie na moim kompie ponownie ?

Jak wymienisz płytę główną to nie zainstalujesz znowu tej samej Visty, z dyskiem nie wiem jak jest.

Tylko przy wymianie płyty głównej traci się windowsa. :slight_smile:

wersja OEM nie pozwala na wymiane płyty głównej i procesora,reszte podzespołów możesz śmiało wymienić nawet dysk twardy,mówię o tym dlatego iż na niektórych forach lub w jednym z komentarzy na komputronik.pl ktoś napisał blędnie ze dysku nie mozna ,a mozna

Otóż można wymienić wszystkie podzespoły - włącznie z płytą główną.

Jedynie wymiana płyty głównej będzie skutkowała aktywacją Visty przez telefon. A tam to już zależy na kogo trafisz. Jedni dadzą ci klucz po wysłuchaniu standardowych wyjaśnień o zmianie płyty głównej a inni będą chcieli dowodów w postaci faktury zakupu systemu operacyjnego wysłanej faksem.

Mam podobny problem tylko że ja nie wymieniam żadnego podzespołu. Chcę po prostu reinstalować system Windows Vista Home Premium. Czy stracę licencję? Jeśli nie, to czy po instalacji nowej kopii systemu mam go aktywować “starym” kluczem (tym użytym do pierwszej instalacji na tym samym sprzęcie)? Wszystko będzie Ok? A może będę musiał zadzwonić do Microsoftu z prośba o ponowne wygenerowanie klucze?

bartex9 , 1 nie stracisz , 2 masz go aktywować starym kluczem 3 wszystko powinno być ok

Dzwonisz do MS, ze siadlo mobo i tyle :C

Zależy ponoć nie zawsze ci uznają :?

Pozdrawiam

co to jest “mobo” ??

Motherboard-płyta głowna

A więc zreinstalowałem i użyłem starego klucza. System aktywował się online bezproblemowo. Dzięki za pomoc…