Vista- opłaca się instalować?

Mam takie pytanko- zostałem zmuszony do zrobienia formata i reinstalki systemu windows, więc zastanawiam się nad zmianą systemu operacyjnego. Aktualnie pracuję na win xp pr0^ a mam jeszcze możliwość instalki visty w wersji biznes 64 bit

parametry mojego kompa:

  • Czy ktoś instalował Viste na podobnym sprzęcię i mógłby powiedzieć jak działa?

Na stronie dobreprogramy w wymaganiach Visty podano

  • Aż tyle nowa winda zajmuje?

ps. z kompa korzystam tylko do stron www, gg, winampa i czasem jakieś filmy oglądam, jeżeli chodzi o granie to raczej rzadko (zwłaszcza że wielkimi krokami nadchodzi sesja…)

ja mam podobny config z tym że grafa gf 5200 fx (nie gram więc styka;])

no niby jakos działa ale to niejest to samo co XP :stuck_out_tongue:

dlatego wywaliłem viste po 3 dniach ;] a pozatym te problemy ze sprzetem i programami :?

nie vista pożera jakieś 10 GB no ale przeciesz nie samym systemem człowiek żyje ;]

jeśli tak bardzo chcesz viste to polecam zainstalować ją jako drugi system :slight_smile: zobacz co i jak i potem zdecyduj czy zostajesz tylko przy viście czy też xp/ vista a może samo xp :stuck_out_tongue:

Mam taki sam sprzęt! Używam Visty Home Premium i chodzi dobrze. Nie tnie się, z programami też nie było większych problemów. Gorzej z grami - jeżeli chcesz grać to pozostań na Xp-ku.

Ja mam nieco starszy PieCyk ale raczej nie polecam, zainstalowałem i po trzech godzinach miałem dosyć :-x

15 GB wolnego miejsca na dysku - Vista zarówno 32bit jak i 64bit zajmują prawie tyle samo, czyli około 7 GB.

a jak wygląda sprawa z kodekami, i innymi programami? wszystko działa bez zarzutów?

Vista Home Premium i Ultimate ich praktycznie nie potrzebuje. Już goły system odtważa wszystko co nie spieprza na drzewo! A jak to jest z pozostałymi edycjami, to nie wiem.

Tylko z dwoma programami miałem problemy: GG i coś tam jeszcze, o czym teraz nie pamiętam.

Generalnie to Vista chodzi szybko i nie zdażyło mi się, żeby zdechła, albo złapała zawiechę.

Mam Athlona X2 4800+, 2048 MB RAM DDR2-667, GF 7900 GT, 2x WD Caviar 320 GB SATA. Wszystko chodzi ładnie i pięknie.

Brak problemów. Chodzi wszystko płynnie. Używam jeszcze:

GG, Ashampo Burning Studio (a’la Nero), Ivonę, Firefox 2, iTunes.

Resztę oprogramowania nie musiałem już instalować bo Vista Home Premium ma wszystko łącznie z dzieleniem partycji.

Aha. Jeszcze mam “avast’a!”

Do tego gram i jestem cały w skowronkach…

Brać-nie marudzić.

Ok 7Gb zajmuje, chjodzi dobrze, a mając 160Gb zainstaluje Xp a potem vistę i masz 2 systemy…to najlepsze rozwiązanie :wink:

Problemów ze sterownikami nie mam żadnych mimo wersji x64, która jest mniej kompatybilna niż x86, na której wszystko działa. Jedynie problem z grami mam na x64, niektóre nie działają, ale po paru aktualkach z systemu aktualizacjni automatycznych 2 gierki sie odpaliły :wink:

Czekac na SP1 i będzie wszystko chodzic :wink: