Vista orginał? parodia!

Witam.

Odłożyłem sobie kasę, myślę…kupię orginał Viste. Nigdy wcześniej się nie interesowałem, dzwonię więc do Microsoftu z pytaniem:

Chętnie kupię Viste, rejestracja, aktywacja, aktualizacja itp chce 100% legal. Co jeśli zechce zmienić sprzęt w moim kompie za który słono zabuliłem? i nagle SZOK…Po zmianie płyty, tracę licencję…Wielu z Was napisze - normalka…dla mnie szok…Nie dość, żeby używać w pełni kompa muszę ich system, to po zmianie płyty, bo mam taki kaprys lub potrzebę - jestem nielegalny, trace licencję…PIRACI górą…tyle.

Jeżeli będziesz miał licencję w wersji BOX, to możesz zmienić płytę główną.

Sądziłem że można zmienić max 3 rzeczy, z tą płytą to była chyba wersja w starej licencji Visty :slight_smile:

No tak jeśli masz box-a to zmieniać mogę ile chce :mrgreen:

Tak, BOX

http://www.allegro.pl/item172383550_windows_vista_home_premium_pl_box_nowy_dvd_fv_ss.html Za TAKĄ kase? Sorry, nie stać mnie…

Raczej nie stara licencja

http://www.allegro.pl/item171637153_balta_pl_windows_vista_home_premium_pl_oem_f.html Pytałem dokładnie o TĄ wersje…zmiana płyty = Licencja OFF

Zawsze możesz użyć timestopa do czasu zakupu płyty, jeśli ma to nastapić w niedalekim czasie :slight_smile: W końcu timestop nie łamie żadnych postanowień licencyjnych według Microsoft. W świetle prawa TimeStop jest legalny bo nadal jest to wersja Eval. Visty a nie pirat

No, od każdej reguły są wyjątki. Jeżeli płyta padnie, ktoś Ci to poświadczy, można nadal aktywować.

Próbowałem, niestety nawet stosując sie do instrucji co i jak…nie działa…na samym końcu kiedy trzeba kliknąć INSTALL, u mnie jest “niepodswietlone”, gdzieś czytałem, że to tylko działa zaraz po instalce Visty.

Widzisz, jaki jest dobry ten Gates. Pozwala ci zmienić płytę w twoim kompie, nie biorąc za to ani jednego nędznego centa… :mrgreen:

Tomi915 już był wątek na ten temat i wynika z niego, że po aktywacji systemu gdy “padnie” ci płyta możesz zadzwonić do M$ i nie powinno być dużego problemu z ponowną aktywacją.

W moim przypadku to też kicha:( Mam możliwość oddawania “starej” płyty, małej dopłaty i co 2-3 miechy nowa(lepsza) płyta. Raczej w 5-4 płyt rocznie w M$ nie uwierzą:) I weź tu człeku bądź legalny…

wcale to nie żądna nowość, z XP OEM jest tak samo, wiem coś o tym :wink: System windows vista OEM jest 3-4 razy tańszy od BOX"a więc nie dziw się, że można używać go tylko na 1 płycie głównej :wink:

Jeśli zmieniasz płyty co 3-4 miesiące, to nie ma problemu. Instalujesz Vistę bez klucza i co 30 dni wpisujesz magiczną komendę i przedłużasz sobie okres pracy bez aktywacji o kolejne 30 dni. I mozesz tak zrobić 3 razy, zatem jak łatwo policzyć mozesz bez aktywacji pracowac 120 dni. Potem format i jazda od nowa.

Nie po to kupował oryginalnego Windows Viste :slight_smile: Równie dobrze mógł ściągnąć triala (których chyba jeszcze nie wyszedł) i nie wyrzucać w błoto tych straconych pieniędzy.

Jaki Eval ?? 30 dni do aktywacji to nie Eval…

Znalazłem takie coś:

[quote="Piotr Sztuk

Inżynier Pomocy Technicznej"]Na dzień dzisiejszy interpretacja dotycząca możliwości zmiany sprzętu jest nst:

Można zmienić dowolne ( w tym płytę główną) komponenty tylko w przypadku ich awarii. Konkretnie w przypadku płyty głównej nie wolno wykonywać tzw modernizacji czyli wymiany płyty głównej na nową jeśli stara jest sprawna.

Ale bzdura z tą licencją. @#$%#$%@#$%@# Microsoft i Billa :smiley:

Żeby uwalić płytę wystarczy wgrać niepoprawny(np. z innego modelu) lub odpowiednio zmodyfikowany BIOS - bardzo szybko da się to naprawić :lol:

wersje OEM są po to, żeby szkodzić ( i tylko po to ) użytkownikowi niestety :confused:

z drugiej strony: masz legalny klucz, masz oryginalny dvd, masz fakturkę, etc. - jesteś legalny w świetle prawa polskiego -> możesz instalować wiele razy na tej samej płycie głównej, możesz zmieniać płytę główną i później instalować, etc. - nie sądzę, żeby policja/BSA się przyczepiła do tego

przydał by sie jakis normalny system ktory by nie byl aż tak skomplikowany w licencjach jak windows a wszystko by chodziło na nim

Według mnie to wszyscy programiści Linuxa i Windowsa powinni się złączyć i tworzyć jeden, darmowy system.