Vista oryginalna

witam

od dziś mam oryginalną viste 32 bit home premium mam pytanie , czy my mój klucz będzie działał z vista 64 bit? (zakładam ze wersje 64 bit sciągne z internetu) , i czy vista będzie dobrze chodźic na kompie Athlon 64 3500+ @ 2200ghz ~ 1.3 gb ram , geforce 7600gs 256 mb 400/800 mhz

z góry dziękuję za odpowiedź

Dziadu

A od kiedy ta wersja systemu jest dostępna w ten sposób ??

Trzeba było kupić 64-bitową.

LOL :o A podobno na nośniku z Vistą są wszystkie jej wersje, łącznie z 64bitową. Google waszym przyjacielem.

nie pytałem was w jaki sposób jest udostępniana vista , proszę czytać ze zrozumieniem albo odpowiadać na pytanie bez żądzy nabijania postów :slight_smile:

ponawiam

Dziękuję

dziadu wystarczyło by gdybyś sam zadał sobie odrobinę trudu i poszukał w googlach , a wiedział byś że klucz pasuje do 32 i 64 bitowej wersji

Tak są ale na wersji ULTIMATE :x

Na nośniku jest wyłącznie wersja 32 LUB 64-bitowa. Najwidoczniej Microsoft szukał oszczędności i poskąpił jednej płytki :twisted:

Dwie wersje są w pudełku z pełną (nie-oem) wersją ultimate.

Przestrzegam przed ściągnięciem z internetu, gdyż może mieć różne atrakcje których żaden program antywirusowy nie wykryje :!: Takie paranoiczne czasy…

Natomiast klucz powinien pasować do jednej jak i drugiej wersji.

Zdaje się też, że na płytce jest wszystkomająca wersja, wyboru konkretnej (home basic/premium/ultimate) instalator dokonuje po wpisaniu klucza.

Może Microsoft udostępnia płytki, ale raczej odpłatnie (i to nie najniżej). Pozostaje więc jedynie poprosić kogoś znajomego kto ma wersję 64 bitową o skopiowanie.

Ale wersja 64 bitowa to żadna atrakcja, jej jedyną zaletą jest obsługa powyżej 4GB RAM-u. Natomiast wiele programów może nie działać poprawnie. W niektórych profesjonalnych zastosowaniach używa się komputerów z 8 i więcej GB RAM-u.

Nie.

tak

NIE… ma licencje na wersje home premium 32bit i koniec…

Oczywiście że będzie działał o ile nie ma OEM.

Scooby^ to jeest wersja oem czyli nic z tego ?

Poczytaj _ tutaj _.

Czy coś z tego to dokładnie nie wiem. Zainstaluj, aktywuj - jak przejdzie to przejdzie :smiley:

chm…oem…powinno pujść…

A z kąt pobrać Viste Home Premiun 64bit, tak żeby nie naciąć się na jakieś wirusy, czy z witryny microsoft można ?

pewnie, że nie z m$…pozatym samo zassanie jest nielegalne…z torrentów :mrgreen:

Główną zaletą Visty 64bit, jest to że widzi 4GB ramu, słyszałem że Vista 32bit z SP1, też zobaczy 4GB ramu, czy ktoś to potwierdzi ?

na 32 bit też 4GB chodzi…ale są wyjątki ;/