Vista-padła(brak pliku winload.exe)

Witam,

mam taki problem, otóż niedawno zakupiłem laptopa z zainstalowanym systemem Vista BAsic. jak wiadomo Visty nie otrzymałem na płycie, a tylko otrzymałem klucz aktywacyjny. Usunąłem dzisiaj dysk, gdzie było zapisane narzędzie przywracania systemu(po wcześniejszym zrobieniu obrazu tego dysku na którym się znajdował). Obraz tego dysku przeniosłem na inną partycję , no i po ponownym uruchomieniu- strajk :uruchomienie systemu nie powiodło się, plik:\ Windows\system32\winload.exe Stan: 0xc000000e Informacja: nie można załadować wybranego wpisu z powodu braku lub uszkodzenia aplikacji :frowning:

za bardzo nie wiem co robić, zadzwoniłem do HP i powiedzili, że muszą zabrać laptopa i w ciągu 14 dni go zwrócą.

fakt jest taki, że mam obraz tego dysku, na którym jest obraz “HP RECOVERY” i nie bardzo wiem czy mogę go jakoś przywrócić (podczas bootowania Visty jest opcja ( F11 system recovery)- tylko, że nie działa.

nie pamiętam jakiego programu użyłem do robienia obrazu dysku- pamiętam, że był bezpłatny i zaczynał się na literę “M” - plik, który posiadam na płycie to Plik MRIMG.

:frowning:

Chociaż być przywrócił obraz na swoje miejsce to prawdopodobnie będzie jeszcze problem z tablicą alokacji a tą z kolei musiałbyś sobie od kogoś zapożyczyć.

Jeśli laptop był zakupiony w Polsce to istnieje jeszcze inne rozwiązanie. Trzeba zgłosić się do HP w celu otrzymaniu od nich zestawu płyt recovery. Spytają się o Serial number notka itd. Niekiedy wysyłają te płytki za darmo, czasami za opłatą. Więcej dowiesz się od samego HP.

no ale jakby udało mi się przywrócić dysk ratunkowy na swoje miejsce i prawidłowo to może wtedy system by “powstał”?

Tylko już pisałem, że może być problem z MBRem.

naprawiłem system w 20 sekund. 32 bitowy system Vista Basic został naprawiony systemem 64 bitowym Vista Home Premium ;] czasem niektóre rzeczy zadziwiają, ale tylko czasem ;] pozdrawiam