Vista-padła(brak pliku winload.exe)


(Zielo1986) #1

Witam,

mam taki problem, otóż niedawno zakupiłem laptopa z zainstalowanym systemem Vista BAsic. jak wiadomo Visty nie otrzymałem na płycie, a tylko otrzymałem klucz aktywacyjny. Usunąłem dzisiaj dysk, gdzie było zapisane narzędzie przywracania systemu(po wcześniejszym zrobieniu obrazu tego dysku na którym się znajdował). Obraz tego dysku przeniosłem na inną partycję , no i po ponownym uruchomieniu- strajk :uruchomienie systemu nie powiodło się, plik:\ Windows\system32\winload.exe Stan: 0xc000000e Informacja: nie można załadować wybranego wpisu z powodu braku lub uszkodzenia aplikacji :frowning:

za bardzo nie wiem co robić, zadzwoniłem do HP i powiedzili, że muszą zabrać laptopa i w ciągu 14 dni go zwrócą.

fakt jest taki, że mam obraz tego dysku, na którym jest obraz "HP RECOVERY" i nie bardzo wiem czy mogę go jakoś przywrócić (podczas bootowania Visty jest opcja ( F11 system recovery)- tylko, że nie działa.

nie pamiętam jakiego programu użyłem do robienia obrazu dysku- pamiętam, że był bezpłatny i zaczynał się na literę "M" - plik, który posiadam na płycie to Plik MRIMG.

:frowning:


(Niewiadowski) #2

Chociaż być przywrócił obraz na swoje miejsce to prawdopodobnie będzie jeszcze problem z tablicą alokacji a tą z kolei musiałbyś sobie od kogoś zapożyczyć.

Jeśli laptop był zakupiony w Polsce to istnieje jeszcze inne rozwiązanie. Trzeba zgłosić się do HP w celu otrzymaniu od nich zestawu płyt recovery. Spytają się o Serial number notka itd. Niekiedy wysyłają te płytki za darmo, czasami za opłatą. Więcej dowiesz się od samego HP.


(Zielo1986) #3

no ale jakby udało mi się przywrócić dysk ratunkowy na swoje miejsce i prawidłowo to może wtedy system by "powstał"?


(Niewiadowski) #4

Tylko już pisałem, że może być problem z MBRem.


(Zielo1986) #5

naprawiłem system w 20 sekund. 32 bitowy system Vista Basic został naprawiony systemem 64 bitowym Vista Home Premium ;] czasem niektóre rzeczy zadziwiają, ale tylko czasem ;] pozdrawiam