Vista padła podczas instalacji XP

Elo. Podłączyłem drugi dysk do kompa aby zainstalować sobie XP (na super pi i takie tam). Podczas instalacji wywaliło mi jakiś błąd więc to olałem i chciałem włączyć Viste (tamten dysk odłączony). Zanim Vista się załaduje wali mi informacji że nie można odczytać czegoś tam z dysku i nacisnij ctrl+alt+del aby zresetować. Odpaliłem jakiegoś Live cd i odpaliłem z dysku c plik boot.ini. Okazało się że zamiast Vista pisze tam XP, ale stare pliki po viscie pozostały nienaruszone. Jak tera odbudować tego boot.ini aby móc odpalić Viste? Z góry dzięki za pomoc i proszę o szybką odpowiedź.

Wkładasz plyte od Visty i uruchamiasz ponownie komputer. Kliszkasz na łącze napraw ten komputer. Potem zaznaczasz na vista i ok. potem na wiersz polecienia. potem wpisujesz:

bcdedit /delete {BootMgr}

BootRec /ScanOs

BootRec /FixMgr

BootRec /FixBoot

BootRec /RebuildBcd

Po każdej lini naciskasz enter. Potem zamykasz okno wiersza poleceń i uruchamiasz Narzędzie do naprawiania problemów z startem Vista (czy jakoś tak, 1 od góry pozycja w oknie w którym uruchomileś wiersz poleceń). Potem reset kompa.

A na przyszłość:

Nowszy system instalujemy zawsze na samym końcu (tak samo z Linuxem). Czyli instalacja powinna przebiegać od najstarszego wina do najnowszego (ew. po najnowszym winie jeszcze linux.)

OK dzięki pomogło.

A przy okazji, odpaliłem plik boot.ini i wygląda on tak:

Czy to normalne?

Tak, bo Vista nie korzysta już z pliku Boot.ini. W tym pliku zapisywane są jedynie ustawienia startowe Windowsa XP.

Polecam lekturkę: http://www.microsoft.com/poland/technet … 73_01.mspx . :wink: