Vista pasek menu zacina się, otwórz, wyślij

Od pewnego czasu system zacina się przy wyświetlaniu menu Quick Launch, a także podczas przypadkowego zatrzymania kursora na “Otwórz za pomocą” i “Wyślij do”. Taki stan trwa czasem prawie minutę, dopóki Explorer nie wyświetli listy aplikacji.  Klikanie “byle gdzie” kończy się komunikatem, że explorer nie odpowiada.

Także w programie Windows Mail (poczta systemu), klik na Odpowiedz i Utwórz pocztę, to również czekanie około pół minuty.

 

Szukam winy. Czy to ogólne przeładowanie aplikacjami, czy któraś konkretna powoduje to zacinanie. 

Na pasku Quick Launch jest kilkadziesiąt ikon, ale zawsze tak było, nawet więcej i nie zacinał się na tak długo, najwyżej 2-3 sekundy.

 

RAM i miejsca na dysku jest wystarczająco.

 

post-129749-0-38312900-1428451203_thumb.

Sprawdź co ostatnio było instalowane - być może system sam pobrał i zainstalował aktualizację sterowników do karty graficznej.

Co może mieć karta graficzna do zatrzymywania się paska i menu? Jeśli to nie jakaś konkretna aplikacja. Najbardziej podejrzane są te, które łączą się z netem, Windows Mail, Skype i Dropbox. Jednak ten sam problem jest przy “Otwórz za pomocą”, gdzie te aplikacje nie są wyświetlane. Wydaje się, że to problem z Windows Explorer, który dość często ostatnio przestaje działać i restartuje.

Nie pamiętam, gdzie w systemie jest konfiguracja “Send to”, myślę że usunięcie z niej nieużywanych skrótów może pomóc.

W załączniku przykładowa lista “wyślij do”

post-129749-0-72078600-1433967729_thumb.