Vista piraca z oryginalnym kluczem?

Witam, mam laptopa i miałem dysk recovery, grałem go na płyty i teraz gdy chce wgrać system to płyty nie formatują wybranej partycji tylko przywracają do ustawień fabrycznych i moje dane się formatują. i czy złamie licencje jeśli ściągnę viste z jakiejś strony a wklepie mu mój cd key z nalepki i czy przejdzie aktywacje?

Nie przejdzie aktywacji, a poza tym jest to nielegalne, gdyż system który sobie ściągniesz z internetu po prostu będzie piracki.

ale nawet jak ściągnę tą samą wersje co miałem na recovery i zamiast klucza pirackiego wklepie oryginalny?

Tak złamiesz licencję bo masz OEM, a ta licencja przewiduje tylko zainstalowanie z płytki producenta tego lapa. :smiley:

OTy kosmos.JNJN

:idea: link http://www.microsoft.com/poland/licencje/default.aspx

Piszecie kompletne bzdury który były prawdziwe kilka lat temu. Jeszcze kilka lat temu żeby mieć oryginalny system trzeba było mieć pudełko, nalepkę z CD-keyem oraz licencję. Dziś wystarczy nalepka z kluczem by mieć oryginalny system! Ja posiadam laptopa przywiezionego ze stanów i była na nim anglojęzyczna Vista. Jako że producent nie dołącza płyty z Vistą tylko jakieś badziewie na dysku recovery zawalone syfami niepotrzebnymi pobrałam z internetu piracką wersję Visty Ultimate (Untouched) kopia 1:1 oryginału (100% oryginał) wpisałam klucz i teraz mam polską Vistę i przechodzi tryb legalności da się aktywować mało tego sprawdzam na witrynie MS czy moja kopia jest legalna pobiera się jakiś plik instaluje i dokonuje sprawdzenia On-line czy działa i wszystko ok. Mam legalny system bo ważny jest CD-Key aby mieć podstawę legalności. To tyle.

Przedmówczyni ma rację. Ja pożyczyłem od kolegi płytę tyko że Vista Home Premium i też wszystko ładnie pięknie działa a miałem zainstalowany OEM. Dla mnie istotne jest to że przechodzi test legalności.

mogłeś zrobić kopię bezpieczeństwa to byś miał na wszelki wypadek

system mam 4 dni więc nic mi się nie usunąłem, a innej opcji z płyty recorvery jak przywrócić do stanu fabrycznego nie ma. a wiecie skąd ściągnąć vista home basic? jakieś strony oficjalne z 30 dniową wersja, wiem że kiedyś microsoft miał na serwerach viste.

A czy ty sam w Google nie umiesz tego znaleźć wpisz temat i wyświetlą się strony jak znajdziesz z innym językiem niż polski to też nie problem , dam ci sposób na spolszczenie.

Nie potrzeba wgrywać polskiej Visty tylko pobierz polski pakiet językowy z tej strony

proszę działa na 100%

tylko dobierz dokładnie do swojej wersji pakiet językowy potrzebny też program o nazwie Vistalizator. który znajdziesz na tej stronie

instrukcja

http://www.froggie.sk/

Instrukcja instalacji nowego języka krok po kroku:

  1. Uruchom Vistalizator.

  2. Naciśnij przycisk Add language i wskaż wybrany przez siebie pakiet językowy.

  3. Naciśnij przycisk Open aby go otworzyć.

  4. Naciśnij przycisk Install, aby zainstalować pakiet językowy.

  5. Potwierdź Yes, aby zmienić wyświetlany język Vista.

  6. Potwierdź OK aby zrestartować system Vista.

  7. Nowy język jest zainstalowany i jest aktualizowany w rejestrze Windows.

  8. Wyjdź z programu naciskając OK.

10 minut i Vista jest po polsku

Hmm, Nie musisz sciągać akurat home basic, na każdj płycie(nawet origynał) jest każdy system(a raczej pliki każdego bo większość się pokrywa) jak wklepiesz serial od home basic instaluje home basic, jak wklepiesz z home premium masz promium:)

BTW. jeśli legalne jest by płytę od producenta sobie przegrać “dla bezpieczenstwa” to przecież jak ktoś jąprzegra i wyśle w neta - też legalne:)

Kurcze nie do końca bo na płycie Home basic nie będzie Ultimate ponieważ ona jest na DVD a Basic na CD(chyba tak jakoś) :smiley:

A ty piszesz bzdury które są nieprawdziwe nawet teraz.

I co z tego że przechodzi walidację, jak w świetle licencji jest piratem, bo masz licencję na wersję EN a nie PL. Pakiety językowe można legalnie instalować tylko na wersji Ultimate. Licencja Home OEM (jaką z pewnością posiadasz) nie upoważnia cię do zainstalowania innej wersji językowej.

troiP , napisz do producenta prośbę o udostępnienie płyty z nośnikiem OS na który posiadasz licencję.

Sorry że tak późno odpisuje ale dopiero wróciłem z weekendu, Zrobię tak jak pisze fiesta , zobaczymy co z tego wyjdzie

Po za tym nie polecam ściągania Systemu z neta. Może mieć dodane jakieś modyfikacje w kodzie itp. itd.

już mam. Pobrałem wersje z MSDN i zarejestrowałem bez problemu

To jak to jest z tymi laptopami w końcu. Podobno preinstalowanej Visty nie trzeba aktywować bo mają inny sposób legalizacji poprzez wpis w biosie, certyfikat OEM na nośniku i uniwersalny klucz dla odpowiedniej wersji.

Czyli w tym przypadku można ściągnąć z neta Viste, wpisać klucz, zainstalować certyfikat i nie trzeba nigdy jej aktywować, tak? Ponieważ kupiliśmy lapka z preinstalowanym systemem to mamy wpis w biosie potwierdzający legalność pisząc najprościej więc aktywacja odbędzie się offline.

ja miałem dysk recovery i jak z niego instalowałem viste to nie musiałem jej aktywować, ale jeśli ściągniesz viste z neta, to będziesz musiał wpisać klucz produktu i ja aktywować przez tel lub neta

W takim razie powiedz mi jeśli wkroczy do mnie załóżmy policja to w jaki sposób udowodnią mi że mam piracką wersję Visty skoro zainstalowałam ją na oryginalnym kluczu z angielskiej wersji na polską i przechodzi sprawdzanie legalności. No pytam w jaki sposób?