Vista po raz kolejny, czyli Niepowodzenie - opcja zabezpiec

Witam, mam kolejny problem z vista, a mianowicie moj problem polega na tym, ze po odpaleniu i pelnym zaladowaniu sie systemu po uruchomieniu pierwszej lepszej aplikacji, np. mozilla, skype, whatever komputer sie zawiesza, czasami sie zdarza, ze ikony na pulpicie znikaja i po chwili pojawiaja sie znowu, zdaza sie, ze czasami pojawia sie blad:

"Proces logowania nie może utworzyć okna dialogowego opcji zabezpieczeń.

Niepowodzenie - opcje zabezpieczeń." - blad ten rowniez pojawia sie zawsze przy probie uruchomienia menadzera zadan, dodam, iz Tryb Awaryjny chodzi bez problemu…

model laptopa to: Sony VAIO vgn-cr11z a vista to vista home premium OEMAct

PS. szukam, szukam i znalesc nie moge, czy moglby mi ktos podac link gdzie pobiore sterowniki do podanego modelu komputera do visty i xp…?

@edit

Myslalem, nad postawieniem na nowo systemu, niestety moje recovery jest wadliwe - oddalem komputer do serwisu, oni wgrali na nowo caly system i utworzyli recovery, niestety, wgrali system i sterowniki tak, ze jest teraz masa bledow… Jest inna metoda postawienia na nowo systemu…?

Wygląda jakby UAC był uszkodzony, spróbuj go wyłączyć -> http://www.tarnaski.eu/blog/jak-wylaczyc-user-account-control-uac-w-windows-vista/

Probowalem - nie pomoglo. ; /