Vista pod mój sprzęt

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy istnieje Vista która normalnie działała by pod mój sprzęt, ponieważ wcześniej miałem Ultimate i procek był na 100% caly czas, a lubie

Viste:)

Intel®

Celeron® CPU 2.66GHz

2.68GHz, 2,00GB RAM

GeForce 6600

Płyta Asus P5LD2

Stawiam na home basic.

W razie wątpliwości użyj http://www.microsoft.com/poland/windows/products/windowsvista/buyorupgrade/upgradeadvisor.mspxtego narzędzia.

Może być ciężko. Ani grafika nie jest rewelacją ani Procesor. Sprzęt generalnie niezły, ale Vista stanowczo lepiej działa kiedy masz 2 rdzenie na pokładzie (tak było u mnie kiedy wymieniałem sprzęt - na AMD Athlon3000+ Vista była ciezkim klockiem a teraz jak mam C2d E7300 wx2,66 to mam wrażenie że Vista jest lekka jak motylek :slight_smile: ). Spróbuj z edycją Home Premium, a jeżeli nie korzystasz z Media Center i z interfejsu Aero to próbuj Home Basic. Mimo to może być ciężko.

Z drugiej strony dziwi mnie fakt że masz 100% obciążenia procesora. Jeżeli Twój komp to laptop to prawdopodobnie wcisnęli Ci Viste razem z oprogramowaniem producenta i stąd zamulony system, a jeżeli to stacjonarka i system normalny to stanowczo polecam lżejszą wersję(którąś z Home) i poszukaj w googlach pod hasłem: "przyspieszanie Visty, zbędne procesy) stron gdzie Ci powiedzą jak i które procesy można wyłączyć celem uzyskania kilku dodatkowych % wydajności.

bierz wersję jaką chcesz, nie ma między nimi różnic w szybkości działania. karta graficzna jest w porządku, sam takiej używam i vista śmiga, ale zgodzę się z kolegą, że lepiej mieć 2 rdzeniowy procesor

Ja tez się zgodzę , że lepiej mieć 2 rdzenie, ale moja płyta mi na to nie pozwala:) rev za mały :frowning: Zainstalowałem Home Basic i jak na razie śmiga dobrze:)

pójdzie jak nic, ja pracuje na Viście Ultimate na sprzęcie: sempron 3000+; radeon 9600; 1,5 GB RAM i chodzi bez problemu bez rezygnowania z niczego w wyglądzie lub usługach itp

A sterowników do grafiki nie muszę w Viście instalować?

u mnie same się zainstalowały, jak nie będzie działać to najwyżej doinstalujesz przecież

No właśnie, same mi się zainstalowały i dlatego pytam, bo się zdziwiłem :slight_smile:

Dodane 03.04.2009 (Pt) 15:37

A macie zainstalowane Office 2007? Bo właśnie instaluje, ale zatrzymuje mi trochę więcej niż w połowie i nie idzie dalej, może to wina tego, że mam 2 Xp i na każdym tez Office 2007? I czy nie można zrobić tak, że na każdym systemie dyski będą tak samo podpisane A, B , C itd. ? Bo na viscie mam jakoś pomieszane :slight_smile:

Dodane 03.04.2009 (Pt) 16:29

A w jaki sposób można zmienić czcionkę, bo w gg mam bardzo małe litery :slight_smile:

Co do offica 2007, to raczej wszystko gra.

Zawsze gdy instaluję go na swoim kompie czy innym, wygląda to tak samo, w pewnym momencie się niby zatrzymuje a po chwili rusza dalej.

Także nie powinno być problemu (moim zdaniem).

A w jaki sposób mogę wszystkie zakładki, historie itp. przenieść z XP do Visty w przeglądarce Opera?

wyłącz ukrywanie plików ukrytych, przejdź w XP do folderu C:\Documents and Settings[twoja nazwa użytkownika]\Dane Aplikacji i dalej nie pamietam bo używam visty, ale znajdź folder Opera, skopiuj go i wklej w viście do folderu C:\Users(lub Użytkownicy)[twoja nazwa użytkownika]\AppData\Roaming

Dzięki zrobiłem, a w Viście nie ma możliwości wyłączenia komputera? Jak wyłączam to przechodzi wstań wstrzymania.

jest, standardowo przycisk jest ustawiony na przełączenie w stan uśpienia, ale można to łatwo zmienić. wejdź do panelu sterowania/opcje zasilania, następnie wybierz swój plan (ja mam Wysoka wydajność) i pod spodem kliknij “Zmień ustawienia planu”. w nowym oknie kliknij “Zmień zaawansowane ustawienia zasilania”, z listy wybierz Przyciski zasilania i pokrywa/Przycisk zasilania w menu start/i zmień ustawienie na “Zamknij”