Vista pod photoshopa

Zastanawiam się nad instalacją Visty Home Premium na komputerze (wiek 18 mies.), który pod blachą kryje takie “cuda” techniki:

Płyta Gigabyte GA-945PL-S3

Proc. Intel Pentium 4 CPU 3,0 GHz 800

Ram 1 GB (dual channel) DDR2 533

Grafika GeForce 7600 GS 256MB

Dysk 120GB

dvd, internet, muzyka zintegrowana

Moje oczekiwania:

  • w miarę płynne działanie przy uruchomionym Photoshopie i InDesignie na raz.

  • zamierzam wrzucić cały pakiet Adobe dla studenta (CS3 Design Premium)

  • chcę, aby działało aero

  • mój klient pocztowy to Tunderbird

Moje pytania:

  • co ewentualnie dołożyć, aby usprawnić system (pamięć, dysk??) Czy dokładając pamięć mogę kupić np. kość 1 GB i pozostawić istniejącą 2x512 MB… czy system zobaczy 2 GB??

  • czy warto w Viście robić 2 partycje (system i dokumenty)?

  • czy wrzucać system “już dziś” czy poczekać ze 2 miesiące na uspokojenie nastrojów po SP1 i “dziurawych” łatkach czekając na dopracowanie poprawek MS

Dzięki za rady!

Grafika 7600GS do obsługi Aero wystarczy, śmiało możesz dokupić 1GB ramu system ci przyspieszy,chociaż przy 1GB też będzie działał przyzwoicie, w twojej konfiguracji sprzętowej najlepiej wymienić procesor na dwu rdzeniowy Intel C2D tu zauważysz największy skok wydajności, nie mając oczywiście na myśli gier a obsługę systemu i programów.

ja bym na sp1 nie czekał bo po co…jak chceż to dołuż 1GB ramu, ale ja najpierw bym procka zmienił…GF7600 spokojnie obsłuży glassa…co do pakietu cs3 to ja mam ps’a cs3 i przy takiej konfiguracji jak w opisie chodzi bdb…partycji robić nie musisz…ja np. nie mam d zawsze partycji i jakoś żyje :slight_smile:

Jeśli nie stać cie na RAM, to dam propozycje której koledzy wyżej nie podali:

Możesz zastosować ReadyBoost z pendrivemd :slight_smile:

dużo to nie da…sam mami daje bardzo niewiele…pozatym to teraz ram jest naprawde tani

Zgadzam się z przedmówcą nie ma sensu inwestować w pendrivy pod readyboost bo niewiele ci to da, a za podobną cene kupisz 1GB ramu ddr2 ok. 60zł.

Na nowy procek raczej się nie zdecyduję, bo to koszt ok. 200 zł (Intel Core 2 Duo E2160 1,8 GHz - to chyba najsensowniejsze??). Pamięci rzeczywiście są tanie. Mam 2x512MB 533 czy jak kupię 1 GB będzie widział 2 GB??

Czy mogę kupić z przepustowością 800 (1GB 800 to jakieś 55 zł), będzie to współgrało??

Co oznacza CL przy pamięciach np. CL 5.0??

Jak dokupisz 1 GB to będziesz miał 2GB, może być tak że pamięci te będą się gryźć wymień wtedy ten 1GB na jakiś innej firmy, najlepiej weź te 2x512MB do sklepu w którym je kupiłeś powinni ci je wymienić na 1GB za małą dopłatą.

Możesz kupić 800MHz, CL to czasy dostępu do pamięci.