Vista problem Wi-Fi - zero reakcji


(Sebek7extra) #1

Witam od kilku tygodni mam taki problem. System to windows vista 32 bit. Problem jest taki ze nie moge sie polaczyc z wifi chociaz jest napisane ze dostepne sa sieci bezprzewodowe. Klikam na 2 komputerki z dolu ekranu nastepnie na "polacz z siecia" i nic sie nie dzieje. To samo mam gdy w centrum sieci i udostepniania proboje dodac nowa siec. Stalo sie to z dnia na dzien. Bardzo prosze was o pomoc googlowalem juz 2 dni i nic nie moge znalezc. :frowning:

@Edit

Dodam jeszcze ze po kliknieciu na "polacz z siecia" lub "skonfiguruj polaczenie i siec" mam totalne zawieszenie laptopa na okolo 10 sekund tylko myszka moge ruszac.


(falcon89) #2

Przywróć system do momentu kiedy nie było problemu.


(Sebek7extra) #3

Nie mam stworzonych punktow przywracania. Mialem wymieniany dysk twardy okolo rok temu a po formacie nie mam opcji kopii zapasowych format mialem w wakacje. Sterowniki wgrywalem do karty sieciowej. A ten problem meczy mnie od 2-3 miesiecy.


(reos) #4

Problem, to sterowniki karty Wi-Fi, albo konfiguracja połączeń sieciowych.

Jaka karta ?

Dostawca internetu, a raczej skąd i na jakim sprzęcie pobierasz sygnał.


(Sebek7extra) #5

Karta Intel® Wireless WiFi Link 5100. W wakacje jeszcze dodawalem siec kolegi z ktora sie lacze. Teraz tez jestem z nia polaczony (w opcjach zaznaczylem automatyczne laczenie) wiec watpie ze to sterowniki. Watpie ze dostawca internetu ma cos wspolnego z tym ze niemoge nawet zobaczyc listy dostepnych sieci. Jak juz wczesniej napisalem gdy klikam “polacz z siecia” (wtedy dopiero pokazuje sie lista sieci z ktorymi moge sie polaczyc - ale u mnie nie poniewaz jest brak jakiejkolwiek reakcji).

Dokladniej chodzi o ten przycisk http://scr.hu/screenshooter/9040803/kustqjx

Tak samo brak reakcji w przypadku tym http://scr.hu/screenshooter/1886276/gelrjbm


(reos) #6

Najlepiej byłoby pożyczyć zewnętrzną kartę Wi-Fi i spróbować, czy nawiąże połączenie.

Wcześniej jednak przypisz adresy IP, DNS do sieci, do której je masz i spróbuj połączenie.

Trzeba ustalić, czy winny jest sprzęt, czy oprogramowanie.


(Sebek7extra) #7

Jak przypisac te adresy ip i dns do sieci? Zielony w tych sprawach jestem.


(reos) #8

Właściwości połączenia sieciowego.Protokół internetowy TCP/IP ->Właściwości.

Oczywiście musisz znać te adresy, ma je udostępnić dostawca połączenia internetowego


(Sebek7extra) #9

Dzisiaj na karcie wifi kolegi ten sam klopot z brakiem reakcji. U niego na kompie normalnie byla reakcja na te przyciski i wszystko dzialalo zgodnie.


(reos) #10

Sterownik do karty kolegi zainstalowany?

Jeżeli sieć zabezpieczona jest hasłem, trzeba je podać


(Sebek7extra) #11

Skoro u niego dziala to zainstalowany. Siec bez hasla. Tylko nie wiem czy dobrze zrozumiales ale nie chodzi o konkretna siec tylko o to ze dzieki temu przyciskowi “polacz z siecia” powinny wyskoczyc dostepne sieci bezprzewodowe lecz niestety gdy klikam na ten przycisk to nic sie nie dzieje, zero reakcji.