Vista problem Wi-Fi - zero reakcji

Witam od kilku tygodni mam taki problem. System to windows vista 32 bit. Problem jest taki ze nie moge sie polaczyc z wifi chociaz jest napisane ze dostepne sa sieci bezprzewodowe. Klikam na 2 komputerki z dolu ekranu nastepnie na “polacz z siecia” i nic sie nie dzieje. To samo mam gdy w centrum sieci i udostepniania proboje dodac nowa siec. Stalo sie to z dnia na dzien. Bardzo prosze was o pomoc googlowalem juz 2 dni i nic nie moge znalezc. :frowning:

@Edit

Dodam jeszcze ze po kliknieciu na “polacz z siecia” lub “skonfiguruj polaczenie i siec” mam totalne zawieszenie laptopa na okolo 10 sekund tylko myszka moge ruszac.

Przywróć system do momentu kiedy nie było problemu.

Nie mam stworzonych punktow przywracania. Mialem wymieniany dysk twardy okolo rok temu a po formacie nie mam opcji kopii zapasowych format mialem w wakacje. Sterowniki wgrywalem do karty sieciowej. A ten problem meczy mnie od 2-3 miesiecy.

Problem, to sterowniki karty Wi-Fi, albo konfiguracja połączeń sieciowych.

Jaka karta ?

Dostawca internetu, a raczej skąd i na jakim sprzęcie pobierasz sygnał.

Karta Intel® Wireless WiFi Link 5100. W wakacje jeszcze dodawalem siec kolegi z ktora sie lacze. Teraz tez jestem z nia polaczony (w opcjach zaznaczylem automatyczne laczenie) wiec watpie ze to sterowniki. Watpie ze dostawca internetu ma cos wspolnego z tym ze niemoge nawet zobaczyc listy dostepnych sieci. Jak juz wczesniej napisalem gdy klikam “polacz z siecia” (wtedy dopiero pokazuje sie lista sieci z ktorymi moge sie polaczyc - ale u mnie nie poniewaz jest brak jakiejkolwiek reakcji).

Dokladniej chodzi o ten przycisk http://scr.hu/screenshooter/9040803/kustqjx

Tak samo brak reakcji w przypadku tym http://scr.hu/screenshooter/1886276/gelrjbm

Najlepiej byłoby pożyczyć zewnętrzną kartę Wi-Fi i spróbować, czy nawiąże połączenie.

Wcześniej jednak przypisz adresy IP, DNS do sieci, do której je masz i spróbuj połączenie.

Trzeba ustalić, czy winny jest sprzęt, czy oprogramowanie.

Jak przypisac te adresy ip i dns do sieci? Zielony w tych sprawach jestem.

Właściwości połączenia sieciowego.Protokół internetowy TCP/IP ->Właściwości.

Oczywiście musisz znać te adresy, ma je udostępnić dostawca połączenia internetowego

Dzisiaj na karcie wifi kolegi ten sam klopot z brakiem reakcji. U niego na kompie normalnie byla reakcja na te przyciski i wszystko dzialalo zgodnie.

Sterownik do karty kolegi zainstalowany?

Jeżeli sieć zabezpieczona jest hasłem, trzeba je podać

Skoro u niego dziala to zainstalowany. Siec bez hasla. Tylko nie wiem czy dobrze zrozumiales ale nie chodzi o konkretna siec tylko o to ze dzieki temu przyciskowi “polacz z siecia” powinny wyskoczyc dostepne sieci bezprzewodowe lecz niestety gdy klikam na ten przycisk to nic sie nie dzieje, zero reakcji.