Vista - Problem z ATI i chipsetem VIA

już poraz któryś poruszana kwestia na forum… jednak ciągle nie znalazłem odpowiedzi… szukam już w necie na wszystkich forach… i nic…

czy komuś udało się wreszcie naprawić problem z Tym wynikiem 1.0 dla kart graficznych ATI dla płyt z chipsetem VIA??

przekładałem już moją kartę dokumpla i jego (też ma ati) do mojego kompa… u niego moja działa a jego u mnie nie… :frowning:

czy jest jakiś sposób żeby to naprawić?? oczywiście catalyst 7.2 nie pomaga…

to naprawdę jest duży problem, bo vista na słabszym sprzęcie chodzi szybciej niż na moim… grafika wiesza się strasznie… :frowning:

pomocy!

Najlepiej sprzedaj ATI i kup jakiesgoś GeForca ja tak zrobiłem miałem wczęsniej Radeona 9550 i z nim same problemy pod vistą wynik wydajnosci też wynosił u mnie 1.0 teraz po zmianie na GeForca nie mam żadnych problemów a wynik wynosi 5.9 dla interfejsu aero i 5.7 wydajności w grach.

No świetna rada… gratuluje. Sprzęt można wymienić zawsze, ale czy wystarczającym powodem jest brak odpowiednich sterowników niedługo po premierze nowego systemu? Ja bym sie nie śpieszył z wymianą sprzętu. Po premierze XP też było mnóstwo problemów ze sprzętem. Problem jest powszechny i już znany firmie ATI, w kolejnych wersjach sterowników zostanie napewno wyeliminowany. Trzeba cierpliwie czekać. Na razie radze pozostać przy standardowym sterowniku od grafiki w viscie (mój x1300pro ma 5,9 w aero i 5,2 w grach na standardowych).

no zgadzam sie z “tomkis’em”… ja chce naprawic problem, a nie ominac… tylko wlasnie myslalem, ze moze juz go ktos rozwiazal… no ale nic… trzeba cierpliwie poczekac chyba… :? nie wiedzialem tylko czy to jest problem ze sterownikami od grafiki, czy od plyty glownej… bo z grafika niby jest ok… dzieje sie tak tylko na Via chipset… no… ale zobaczymy :slight_smile: